З 16 січня зафіксовано 195 скарг громадян щодо порушення закону про мову

16 січня 2021 р. набула чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Про це інформує пресслужба Уповноваженого із захисту державної мови.

З 16 січня до Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 195 скарг і звернень громадян, найбільша кількість яких — з Києва та Київської області (74), найменша — з півдня та сходу України.

Львів’яни надіслали 17 звернень, одесити та харків’яни — по 12.

Більшість із них стосувалися відсутності української версії сайтів інтернет-видань та сайтів інтернет-магазинів (117), про порушення своїх прав у сфері обслуговування заявили 34 громадянина, щодо розміщення зовнішньої реклами недержавною мовою — 25, порушення мовного законодавства в галузі освіти – 4, використання посадовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування недержавної мови під час виконання своїх обов’язків — 3.

На телефонну лінію Секретаріату за наданням додаткової інформації та консультацій звернулося близько 50 осіб. Громадяни просять роз’яснити, чи зобов’язані представники сфери обслуговування надавати інформацію про товари та послуги недержавною мовою на прохання споживача.

Відповідно до Закону, на прохання клієнта, його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою, окрім державної, лише у випадку, якщо це прийнятно для обох сторін.

Як інформують у пресслужбі, невелика кількість звернень і скарг на порушення у сфері обслуговування, результат ефективної кількамісячної інформаційної кампанії, а також масштабної роз’яснювальної роботи, під час якої Уповноважений особисто звернувся до тисяч органів державної влади та місцевого самоврядування, малого та середнього бізнесу, мережевих закладів торгівлі, медичних установ, освітніх закладів, соціальної сфери.

«Найбільше — це свідчення законослухняності більшості представників сфери обслуговування, які, незважаючи на карантинні обмеження, продовжують створювати кращі умови для громадян України», — зазначив Тарас Кремінь.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!