З початку року на Львівщині втопилося 13 людей, двоє — діти: прості правила порятунку життя на воді (фото)

Опубліковано 5 Червня 2019 о 16:53

З початку року, станом на 4 червня 2019 року, на водоймах, на території Львівської області, виявлено 13 загиблих осіб, з них 2 дитини. Про це повідомляє Червоноградський МВ ГУ ДСНС України у Львівській області.  
Так, 1 червня, о 21.34 год., надійшло повідомлення, що в с. Острів, Сокальського району, під час відпочинку на р. Солокія, пірнув у воду і не винирнув на поверхню місцевий мешканець, 2004 року народження. 

Другого червня, о 12.35 год., тіло витягнули на поверхню працівники центральної рятувально-водолазної служби, без ознак насильницької смерті. 

Рятувальники нагадують, щоб не стати черговою одиницею сумної статистики, основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання.

Запобігти смертям від утоплення допоможе навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях.

Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.

“Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на “дикому пляжі” чи у незнайомому місці — не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана; до плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів; утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження — головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти. 
Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку”, — закликають рятувальники.

Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися.

Навіть коли перекинувся, він і тоді ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій, і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега.

Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо.

Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. 

Він мусить уміти керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді. Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне — не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

 

 
 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM