З потеплінням на Львівщині активізуються кліщі. Як вберегтись від паразитів?

f744b4b4-465e-44df-aeab-0e435ba2117e_670x0_resize
f744b4b4-465e-44df-aeab-0e435ba2117e_670x0_resize

З настанням потепління більшість людей прагне активного відпочинку на природі. Проте окрім відчуття приємної втоми, додому можна принести кліща. Небезпечні паразити можуть неабияк зашкодити не лише тваринам, але і людям.


Кліщі є джерелом розповсюдження хвороби Лайма, яка може вражати центральну нервову систему, викликати головний біль, нудоту, болі в суглобах, підвищення температури, менінгіт та навіть призвести до інвалідності. Періодами найбільшого поширення кліщів є квітень, травень, жовтень та листопад.


Перевірити, чи заразною була комаха, можна у спеціальній лабораторії. Єдина на всю область лабораторія, в якій можуть перевірити, чи заразним був кліщ, є в обласній санстанції ― у Львові на вулиці Круп'ярській, 27. Ціна дослідження – майже 73 гривні. І хоч сезон кліщів тільки починається, цього року зафіксовано багато звернень. Майже кожен третій кліщ виявився заразним. Повідомляє 24 канал


«До сьогоднішнього дня до нас вже звернулася 21 людина, в якої були присмоктування кліща. У восьми, методом лабораторного дослідження, були виявлені борелії»– заявив заступник головного лікаря обласної санстанції Олег Когут.


Борелії – це бактерії, що викликають хворобу Лайма. Вірус не завжди проявляється одразу.


Навчально- методичний центр бензпеки життєдіяльності переконаний, уникнути укусу кліщів можна, для цього необхідно дотримуватися простих правил:


- Збираючись до лісу, радимо одягтися так, щоб не залишати відкритими руки, а особливо ноги;

- Одяг повинен щільно прилягати до тіла (сорочка з глухим комірцем і довгими рукавами, які закінчуються манжетами, заправлена у брюки, а брюки – у шкарпетки, взуття);

- У зонах розповсюдження кліщів застосовують спеціальні протикліщові комбінезони з міцно затягнутими манжетами на рукавах і знизу брюк, застібки типу «блискавка», з каптуром, пришитим до комірця. Таким чином відкритим залишається тільки обличчя;

- Краще, якщо одяг світлий, однотонний, щільний (тоді на ньому легко можна помітити кліща);

- Через 2-3 години перебування у лісі і після виходу з нього обов’язково огляньте одяг і тіло (само- і взаємоогляд). Особливо ті місця, де кліщі найчастіше присмоктуються: голову, тіло, груди, згини рук, ніг. В одязі перевірте всі шви, складки. Якщо з вами собака – огляньте і її. Букет лісових квітів, трав – також.

- Присмоктування кліщів частіш за все відбувається під час зупинок для відпочинку. Тому для стоянок у лісі потрібно вибирати сухі, добре освітлені галявини, подалі від кущів, дерев. На ділянці лісу, де буде розташований туристичний табір для відпочинку, потрібно організувати розчищення місцевості від трави, кущів. Тут також не можна створювати звалище побутових відходів, тому що це приверне до вас гризунів, які можуть занести кліщів на житлову територію;

- Для попередження зараження кліщовим енцефалітом не слід пити сире козине молоко. Тому що кози є носіями вірусу цього захворювання.

 

Будьте обережні і тоді відпочинок на природі залишить Вам тільки приємні спогади!

varta1.com.ua: Новини