За добу в Україні втопилися двоє дітей, які відпочивали з батьками

Опубліковано 9 Червня 2019 о 17:00

Обидва загиблі відпочивали біля водойм з рідними, проте смерть дітей все одно стала можливою. Про це інформує департамент комунікації Національної поліції України.

Події сталися на Київщині та у Запорізькій області. Одному з двох загиблих хлопців днями виповнилося 14 років, меншому — 7 років. У травні сталося 12 фактів утоплення дітей, а в червні — вже вісім таких подій. Відтак, поліція закликає дорослих уважно та відповідально ставитися до відпочинку дітей біля води.

Зокрема, вчора, 8 червня, родина з Броварського району, Київської області, у повному складі відпочивала на березі річки Десна, відзначаючи день народження мами. Двоє синів віком 14 і 12 років відійшли від місця відпочинку родини приблизно на 200 метрів вверх за течією. Там неповнолітні вирішили перейти річку вбрід до острова посеред русла. При цьому старший хлопець послизнувся і почав  тонути. Молодший брат кинувся його рятувати і сам почав тонути.

Ситуацію зауважив з берега рибалка, 59-річний киянин. Він кинувся рятувати дітей, почергово підіймаючи їх над водою і намагаючись доправити до берега. У результаті вдалося врятувати меншого брата. Пошуки 14-річного хлопця тривають. Вирішується питання про внесення відомостей за даним фактом до  Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Тим часом, у Михайлівському районі, Запорізької області, 7-річний хлопчик поїхав на риболовлю з батьком і дядьком. Поки чоловіки рибалили на березі зрошувального каналу, малолітній впав з краю берега в канал і втопився. Його тіло знайшли рятувальники. За цим фактом слідчі внесли інформацію про цю подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Усього впродовж травня цього року було зафіксовано 12 подій, пов’язаних з утопленням дітей. У червні таких фактів зафіксовано вже вісім.

Поліція закликає громадян уважно і відповідально ставитися до відпочинку дітей біля води. Батькам і рідним неповнолітніх слід пояснювати їм правила поведінки на воді, не відпускати дітей далеко від себе, постійно тримати в полі зору. Бажано обирати для відпочинку спеціально обладнані місця, уникати місць з необстеженим дном, оскільки там можуть виявитися небезпечні перешкоди (тверде дно, уламки будівельних свай, металеве сміття). У разі підозри на нещасний випадок слід негайно повідомити рятувальників та поліцію.  

 

 
 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM