Засуджена до довічного ув’язнення українка стала радницею міністра

Міністр юстиції Денис Малюська працевлаштував у міністерстві засуджену до довічного ув’язнення.  Малюська не уточнив, коли саме взяв на роботу засуджену до довічного ув’язнення та не назвав її імені.

Як інформує «Варта1», з посиланням на “ZMINA”, із коментарів до допису Малюськи стало зрозуміло, що йдеться про Катерину Щуку.

“Працює нормально. Роботодавець і працівник задоволені. Взагалі працювати треба всім працездатним. На шиї в держави сидіти вкрай небажано. А в ситуації з довічниками це не просто заробіток, а й ресоціалізація — головна мета, задля якої витрачаються мільярди гривень платників податків”, — написав міністр на своїй сторінці у “Facebook”.

Про готовність брати на роботу засуджених до довічного ув’язнення Малюська говорив ще восени 2020-го. Він характеризував їх як “найінтелігентнішу і найцікавішу категорію засуджених”.

“Величезна кількість “довічників” украй стримані, розумні, інтелігентні, начитані люди. Класичний приклад — це коли людина 19–20 років повернулася з армії, молоде-зелене… У когось у банді [перебувала], когось убили з групи таких самих. Це було в 1989–1990−1991 році. Зараз 2020-й. Вони сидять десятки років. Це люди, яким зараз уже 40−50 років. Вони навіть особливо не пам’ятають те своє життя. Це принципово інші люди, не такі, якими вони потрапили до в’язниці. Я таких готовий брати на роботу. З ними можна спілкуватися про безліч різних речей. Вони найакуратніші, найобережніші й не бачили іншого світу. Це жахливо”, — розповідав Малюська.

За даними видання “Судовий репортер”, Щука стала радницею міністра.

Жінку засудили ще 2011 року за подвійне вбивство. В одному з інтерв’ю вона розповідала, що її співмешканець змусив завдати ударів по мертвих тілах, зробивши співучасницею, а в суді вона нібито взяла провину на себе. Щука стала першою довічницею, яка у 2016 році вийшла заміж у стінах Качанівської виправної колонії в Харкові.

У Міністерстві юстиції розкрили подробиці працевлаштування жінки, засудженої до довічного позбавлення волі.

Про це йдеться у відповіді Мін’юсту на запит сайту «Судовий репортер».

Як повідомили у відомстві, Катерина Щука призначена на посаду помічника Патронатної служби Міністра юстиції з 5 серпня 2021 року на умовах трудового договору.

Посадові обов’язки співробітниці визначені посадовою інструкцією та умовами трудового договору.

Зокрема до посадових обов’язків Щуки належать:
— складання Звіту про стан виконавської дисципліни та проведену роботу зі здійснення контролю в центральному апараті та міжрегіональних територіальних органах з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України;
— надання пропозицій щодо вдосконалення взаємодії між персоналом пенітенціарної системи і особами, що відбувають покарання, та покращення умов їх перебування в місцях
позбавлення волі.

Відповідно до умов трудового договору, довічниця працює поза межами приміщень Міністерства юстиції України на території державної установи «Качанівська виправна колонія (№ 54)».

Патронатна служба може складатися з помічника, радника, керівника пресслужби або інших посад, передбачених штатним розписом. Міністр самостійно визначає персональний склад своєї патронатної служби. До патронатної служби міністра може входити не більше 10 осіб.

Патронатна служба консультує міністра юстиції, здійснює організаційне, інформаційне, експертно-аналітичне забезпечення діяльності міністра, забезпечує зв’язок із посадовими особами інших органів державної влади, організовує зустрічі та зв’язки із громадськістю, ЗМІ, виконує інші доручення міністра.

Нагадаємо, що Україна перебуває на першому місці серед 50 європейських країн за кількістю довічно ув’язнених людей, які не мають перспективи звільнення. У країні таких налічили 1541.

Нещодавно Рада попередньо підтримала, щоб довічники мали змогу подавати звернення про зміну покарання після 10 років. ЄСПЛ уже декілька разів визнав українське довічне позбавлення волі порушенням прав людини.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!