Завтра прощатимуться з останнім онуком Івана Франка, українським дипломатом і вченим Роландом Франком

Прощання з Роландом Франком — останнім онуком Івана Франка, головою правління Міжнародний Фонд Івана Франка дипломатом, українським вченим-інженером та громадським діячем — відбудеться у п’ятницю, 13 серпня.

Як інформує «Варта1», у Департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА повідомили, що у Києві, з 12:00 до 13:30 год, відбудеться церемонія прощання у приміщенні Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка (бульвар Тараса Шевченка, 14).

О 14:00 год відбудеться заупокійна панахида у церкві Святого Миколая Мирликійського на Аскольдовій Могилі (Паркова дорога, 1).

О 15:00 поховання відбудеться на Байковому кладовищі ( вулиця Байкова, 6).

У Львові 13 серпня, о 12:00 год, у церкві св. Софії (поряд з Дім Франка — Franko House) відбудеться заупокійна Літургія за Роландом Франком.

Довідково. Роланд Тарасович Франко народився 28 березня 1932 Львові. Український вчений-інженер, дипломат, громадський діяч, популяризатор творчості Івана Франка. Кандидат технічних наук. Голова правління Міжнародного фонду Івана Франка.

Народився в сім’ї великого Каменяра: онук Івана Яковича Франка, син Тараса Франка, брат Зеновії Франко. При хрещенні отримав подвійне ім’я — Роланд-Олександр. Навчався в середніх школах Львова та Станіславова, згодом — на нафтовому факультеті Львівського політехнічного інституту, а по переїзді до Києва в 1950 р. — на гірничому факультеті Київського політехнічного інституту. На початку 1950-х років Роланд Франко був запідозрений (разом з колишніми однокласниками) у створенні підпільної націоналістичної організації, після чого його двічі викликали в МДБ. Від арешту й ув’язнення його врятувало тільки дідове ім’я.

Протягом 1993—1996 рр. на запрошення МЗС України перебував на дипломатичній службі — був радником з питань науки в Посольстві України у Великій Британії. Завдяки клопотанням Р. Франка 1996 р. Україна безкоштовно одержала від Британського міністерства закордонних справ науково-дослідну станцію «Фарадей» (нині станція «Академік Вернадський») в Антарктиці. Перша Українська експедиція прибула на станцію 28 листопада 1995 року, яка і назвала Роланда Франка «хресним батьком української антарктичної станції».

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!