Зеленський зустрівся з шахтарями на Львівщині: про що говорив

Сьогодні, 6 лютого, президент України Володимир Зеленський відвідав шахту “Межирічанська” державного підприємства “Львіввугілля” у Червонограді. Глава Держави відповів на найболючіші питання шахтарів, зокрема, щодо заборгованості по заробітній платі.

Спідкування президента з шахтарями “Межирічанської” відбувалося просто перед будівлею шахти.

Працівники шахти поскаржилися на великі борги із зарплати та жахливі умови праці, яка належно не оплачується.

“Наші шахтарі голодні і холодні. Ви би бачили, в яких умовах вони працюють. У воді чорні, а приїжджають голодні і не мають чим сім’ю годувати. Але вугілля в нас купують, фірми засновуються, не банкрутують. Вони наживаються на тому вугіллі, а шахтарям не платять зарплати. Візьміть та розберіться, чому так є?” — сказала одна з працівниць шахти.

“Ми знаємо, що сьогодні перед шахтарями (Львівщини, — ред.) 22 млн гривень заборгованості. Ми будемо її закривати. Перше, що я хочу, щоб ми почали із заборогованості цій шахті (“Львіввугілля”, — ред.)”, — відповів президент.

Зеленський наголосив, що до кінця лютого зарплатна заборгованість перед шахтарями Львівщини буде закрита.

“По-друге, всі чутки, що завтра закриється шахта, виженуть шахтарів… У нас є в цілому проблема. У нас більше 50 шахт, у нас 67 тисяч людей працює, з яких 37 тисяч — на державних шахтах. З сім’ями — це 200 тисяч. Ніхто нікуди не викидає”, — сказав Зеленський.

Крім того, 25 лютого Глава Держави прийде на Нараду шахтарів, де будуть обговорюватися проблеми галузі. До цього моменту заборгованість буде погашено повністю або частково.
Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!