Жертва копів у Кагарлику вперше розповіла подробиці тих страшних 10 годин катувань і зґвалтувань

Опубліковано 26 Червня 2020 о 19:07

Жертва катувань Неля Погребіцька, яку в ніч проти 24 травня катували та ґвалтували в Кагарлицькому відділені поліції, розповіла про події того дня.

В інтерв’ю “Українській правді” 26-річна жінка розповіла, що все почалося з того, що у селі Стави, де вона проживає, сталося пограбування магазину. Нелю викликали для свідчень до Кагарлицького відділення поліції, проте вона так і не зрозуміла, чому її.

“Сиділи усі разом у Міші (сусід, який відвозив дівчину до відділку — ред.) цілий вечір. Ігор з сусіднього села приніс пляшку коньяку, пляшку горілки та цигарки. На наступний день виявилось, що хтось пограбував магазин, і всі подумали на Ігоря. Він мав репутацію дрібного крадія, тому на нього усі й подумали.

Міша прийшов до мене та сказав, що потрібно дати свідчення. Чому до мене, я не зрозуміла. Натомість я сказала, що була у нього вдома, ми сиділи усі разом і я нікуди не виходила. Він все одно сказав, що потрібно їхати у відділення поліції”, – розповіла Неля.

Погрози Миколи Кузіва до інциденту

За її словами, з одним із підозрюваних — Миколою Кузівою у них був конфлікт.

“Я пам’ятаю, що якось сиділи у Міши вдома, він приїхав (Микола Кузів — ред.), зайшов до хати. Сказав усім забиратися, тому що він тут господар, всі вийшли, а я довго збиралася через дитину.

Тоді він до мене підійшов, взяв за підборіддя та сказав мені, щоб я дивилася йому в очі й що він мені подзвонить. Якщо я не вийду до нього, він наголосив на тому, де він працює та що може зробити”, — розповіла жінка.

Коли йшла до відділку, не відчувала небезпеки

Неля розповіла, що думала дасть свідчення хвилин 15 і все, позаяк на момент крадіжки її у магазині не було.

“Піднялася на третій поверх. Микола одразу мені давай розказувати за магазин. Кажу, “Я ж не була в тому магазині”. Ні, ти там була — і все.

Коли (сусід) Міша попросив дати свідчення, я думала це все на хвилин 15. А потім в мене забрали телефон і почалося”, — розповідає потерпіла.

«Допит» у відділку

Постраждала також розповіла, як над нею знущалися двоє поліцейських, коли вона опинилася у поліції. А інші співробітники, які на той час були у відділку в інших кабінетах, усе чули, але не допомогли. Так, за її словами, знущався та бив її Микола Кузів, а ґвалтував Сергій Сулима.

Погребіцька розповіла, що першим з неї знущався Микола Кузів.

“Як зайшов, витяг протигаз. Надіває на мене, я чуть не задихнулась. Думаю, чи задушить мене хоче. Але якось все одно вирвалась. І я не пам’ятаю, чи він мене так ударив, що носа розбив, чи в протигазі я була. Бо як скинув протигаз, каже, “пошли в туалет”, наниз мене повів. Я подивилась у дзеркало — вся в крові, даже не відчувала вже нічого. Він каже “Вмивайся”. А води не було, то я рукавом втерлась. Вже даже болі не відчувала. У відділку були люди і вони все чули, а деякі й бачили, але ніхто мені не допоміг. Потім як я упала, то за коси мене тягнув, то з ноги, з кулака, синяки такі були. Тоді до себе в кабінет повів, пістолета наставив, знову штовхав. І зажигалкою балувався. Каже, чи коси тобі спалить, чи що тобі зробить? В общем, що хотів, то й робив. А ще хотів мене електрошокером вдарить. А потім я ж перелякалась, як наділи цей протигаз, дихати не стало, вже попісяла в штани раз, другий раз. Курточку через вікно мою викинув, а паспорт так і не отдав. Де він міг дітись — не знаю”, — розповіла про знущання і катування Кузіва Неля.

Далі був Сулима 

Згодом перший кривдник передав змордовану жінку Сергію Сулимі. Саме він і ґвалтував Нелю, незважаючи на прохання відпустити її, на розповіді про дитину. О другій годині ночі Кузів пішов, і залишився лише Сулима.

“Він мене о 1-й чи 2-й ночі завів до кабінету, де був диван. І уже давай до мене “Роздягайся, все”. Не буду я роздягатися, відпустіть, кажу, додому, дитина мала жде мене. Він давай до мене чіплятися, на диван і все: будеш усе робити, як я тобі скажу. А куди ж було діватися. Микола ще посидів, посидів, а потім уже пішов. У 2 часа ночі його не було. Він отдав мені телефон. Сергій у 4 часа мене не хотів відпускати, я вже просила, як могла, і на коліна ставала, і все. Тільки відпустіть мене, бо прийде Микола і мене знов буде вбивати. То він мене випустив”, — продовжила свою страшну розповідь Неля.

О четвертій ночі Неля вийшла з відділку. Побита Неля зателефонувала своєму сусіду, котрий привіз її до відділення. Чоловік приїхав і забрав її додому. Про все вона розповіла матері.

“Думаю, що ж я буду мовчати, у будь-який час приїде і буде мене знов ґвалтувати. Або Алю (молодшу сестру) теж казав, що то в ліс вивезе, то на трасу поставить”, — побоялася Неля.

Лікарі відмовились допомагати

У Нелі були проблеми з лікуванням. За її словами спочатку жінку не хотіли оглядати ні в Кагарлику, ні в Обухові. Медики начебто боялись проблем із поліцією.

“Мама мені дзвонить, каже: давай, йди назад, що ж ти будеш там стогнати, будем визивать швидку, щось робить. Кажу, я вже не можу дойти, немає сил. Каже «Ні, давай якось іди». Я пішла до неї. А ще ж лікарі не хотіли дивитись в Кагарлику мене. І в Обухові не хотіли. Кажу, в мене тут живіт ріже, болить, то вони тільки так, потрогали і все. Сказали, що не хочуть мати проблем із поліцією. … Я не ходила ще, так і не ходила (на огляд до лікарів — ред.), тут не хочуть робити, бо немає ні документів, нічого”, — розповіла потерпіла.

Тому Неля не йде до лікарів, хоча хоче зробити МРТ. Паспорт їй зараз відновлюють.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM