Жінка з Ковеля стала донором органів для чотирьох людей (фото)

Цієї ночі у Ковелі пересаджено серце і нирки, печінку забрали на трансплантацію у Київ. Про це повідомила засновниця громадської організації «iDonor: Всеукраїнська платформа донорства» Ірина Заславець.

Донорка — 44-річна жінка, яка померла внаслідок повторного інсульту. Перший раз вразив її рік тому, тоді пацієнтку вдалося врятувати, цього разу, на жаль, ні. Операція не допомогла. За жахливим збігом обставин, не так давно від інсульту померла її мама.
Вчора, після того, як консиліум лікарів констатував смерть мозку, донька і зять погодилися на донорство.
Одна нирка дісталася 24-річній дівчині з Маневиччини. Вона сирота, має 5-річну донечку. Відколи чотири роки тому відмовили нирки, перебувала на діалізі. Її нова нирка запрацювала просто на операційному столі. Пересаджувати її місцевим лікарям, а саме Олександру Голубу, допомагав трансплантолог НІХТ ім. Шалімова Владислав Закордонець.
Другу нирку отримав 52-річний чоловік з Бердичева. Він мав хронічну хворобу нирок і останні дев’ять місяців перебував на замісній нирковій терапії.
Нове серце забилося в грудях чоловіка з Турійського району. Він декілька років хворів на дилятаційну кардіоміопатію — серце уже не могло перекачувати кров, воно було збільшене в декілька разів. Пересаджувати його місцевим лікарям допомагала команда Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова на чолі з кардіохірургом Артуром Габрієляном.
Печінку забрали до Києва, в НІХТ ім. Шалімова. Пересаджувати її розпочали зранку. Наразі, все ще триває. Орган пересаджує команда під керівництвом Олександра Гриненка.
Це уже четверта в Україні трансплантація печінки за цей місяць: Львів, Київ, Запоріжжя. Також цього року уже пересаджено три серця, а ще — 17 нирок, вісім із яких — посмертно.
Вперше за багато останніх років кількість посмертних трансплантацій переважає над родинними — 15 із 24.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!