Жодних наказів про розміщення українців із Китаю на території Львівщини не було, — ОДА

Львівська обласна держадміністрація послідовно виконує наказ Міністерства щодо напрацювання вичерпних заходів щодо протидії поширення вірусу в області. Тож було створено регіональний штаб, аби реагувати на виклики.

Про це сьогодні, 19 лютого, під час брифінгу розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

«Згідно із планом заходів, окремі медичні установи переведені у стан так званої посиленої готовності. Також доручено внести дві медичні установи до переліку таких, на базі яких мають бути проведені симуляційні навчання для медперсоналу та інших дотичних підрозділів, що можуть бути долучені у випадку потреби. Це обласна інфекційна лікарня та госпіталь у Винниках», — наголосив Іван Собко.

За його словами, жодних розпоряджань, доручень чи інших вказівок про потребу в розміщенні українців із Китаю на території Львівщини немає.

«Львівська область і справді розглядається як одне із можливих місць для прийняття борту. Львів має бути готовим до прийняття борту із Китаю. Однак, жодних наказів щодо розміщення чи поселення українців із Китаю не надходило», — акцентував заступник голови.

Водночас на виконання Наказу Міністерства охорони здоров’я № 185 від 24.01.2020 та Плану дій протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, у Винниківському госпіталі сьогодні провели симуляційні навчання.

«Навчання передбачало аналіз структури пацієнтів, що перебували в госпіталі, підготовку персоналу і пацієнтів до можливої евакуації та визначення лікарень, в які можна би було розмістити евакуйованих пацієнтів. Подібні навчання раніше не проводилось, тому резонанс від такого заходу зрозумілий. Ми повинні були перевірити свою готовність до можливого розвитку подій, щоб бути готовими до різних викликів», — розповів т. в. о. директора департаменту охорони здоров’я Андрій Васько.

Андрій Васько наголосив також на тому, що у разі потреби підготовки об’єкта до прийняття пацієнтів, які потенційно можуть бути носіями вірусу, буде проведено всі необхідні заходи, аби місце було безпечним як для хворих, так і для мешканців області.

Додамо, люди заблокували Винниківський госпіталь шинами через чутки про можливе прибуття евакуйованих з Уханя (фото, відео).

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!