19 полігонів на території Львівської області до кінця 2018 року будуть приймати сміття зі Львова

2-2
2-2

Сьогодні, 21 квітня, відбулося підписання меморандуму між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою та органами місцевого самоврядування щодо поводження з твердими побутовими відходами, які утворюються у місті Львові. Його підписали на 2-річний термін. Про це повідомляє прес-центр Львівської ОДА.


Згідно із меморандумом, 19 полігонів на території Львівської області до кінця 2018 року будуть приймати сміття зі Львова. Натомість міська рада Львова виділятиме міським радам міст області субвенції. 


Куди вивозитимуть сміття і в якій кількості:


















































































































  Назва міста Прийом ТПВ,
  (полігон/звалища) кількість тонн/добу
  Броди 20
  Буськ ЗО
  Борислав ЗО
  Белз 10
  Великі Мости 10
  Дрогобич 50
  Жидачів 20
  Золочів ЗО
  Миколаїв 60
  Мостиська 10
  Новояворівськ 80
  Перемишляни 10
  Рава-Руська 10
  Радехів 20
  Самбір 70
  Сокаль зо
  Стрий 40
  Старий Самбір 10
  Червоноград 40
   

Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон наголосив, що важливим моментом є те, що очільники міста та області зайшли консолідовану позицію. Він переконаний, що такий крок відкриє нові можливості для міста і області.


«Сьогодні знаковий день для Львівщини та її громади. Підписання цього меморандуму має на меті врегулювати складну екологічну ситуацію, що склалася із поводженням ТПВ на території міста Львова упродовж 11 останніх місяців. Цей документ напрацьований, зокрема завдяки роботі голови ОДА. У його межах передбачено, що ЛМР підтримає полігони області за кошти міського бюджету» - зазначив Володимир Кістіон. .


Очільник Львівщини  переконаний, що підписання цього мемурандуму лише початок великого шляху, підсумком якого має стати будівництво сучасного сміттєпереробного заводу на території області


«Підписанню цього Меморандуму передувала клопітка праця органів обласної влади та місцевого самоврядування. Він визначає чіткі кроки, часові межі та фінансові ресурси врегулювання проблеми, що склалася, - наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. -  Він, зокрема прийматиме ТПВ як із населених пунктів області, так і з міста Львова. Також ми знайшли фінансове розв'язання проблеми. Відтак, завдяки виконаній роботі та цьому документові від сьогодні матимемо системний підхід до вирішення проблеми із вивезенням ТПВ на території області».


За словами Олега Синютки, згідно з документом згодом розпочнеться процес підписання угод із власниками полігонів області, що забезпечить фінансове питання їх рекультивації та технічної допомоги. Крім того, міста, які прийматимуть сміття, отримають кошти на реалізацію соціально-економічний проектів: будівництво доріг, освітлення, водопостачання, реконструкцію об'єктів соціальної сфери. 


Передбачається створення Громадської наглядової ради, яка контролюватиме процес вивезення сміття з міста.


Фото: прес-центр Львівська ОДА





varta1.com.ua: Новини