Економісти спрогнозували, що буде з курсом валюти у вересні

Що буде з курсом доллара

Економісти спрогнозували, що буде з курсом валюти у вересні

За словами економіста Бориса Кушнірука, безготівковий курс зараз зафіксований НБУ, чи залишиться він на рівні 36,57 грн — залежить від регулятора. Про це пишуть «Факти ICTV».

«Він має зараз природу переважно не стільки економічну, скільки природу очікувань. Якщо не буде негативних повідомлень, то гривня залишатиметься відносно стабільною до готівкового курсу. Залежить від того, що буде робити Нацбанк з емісією», — зазначив Кушнірук, додавши, що емісія породжує інфляцію, додаткову гривню в обігу, що створює тиск на курс.

Економіст припустив, що якщо не буде негативних очікувань і емісії, то курс на готівковому ринку буде залишатися на тому ж рівні, що зараз: близько 40 грн за долар. В іншому випадку курс і далі буде розхитуватися.

Інший експерт, інвестиційний банкір Сергій Фурса прогнозує, що тиск на гривню буде зберігатися як у вересні, так і до кінця поточного року.

«Ми можемо говорити, що у вересні так само збережеться тиск на національну валюту. Швидше за все, у вересні офіційний курс залишиться незмінним, так само буде на рівні 36,6 грн/долар. На якому рівні буде в той момент курс чорного ринку, вгадати неможливо», — підкреслив Фурса.

За прогнозом економіста Олексія Куща, до кінця року слід очікувати подальшу девальвацію гривні і відповідно падіння курсу.

«Думаю, що слід очікувати подальшу девальвацію. Наскільки вона буде глибокою, зараз складно говорити. Тут дуже багато факторів, які ми ще не бачимо і не можемо враховувати», — зазначив експерт.

Також додамо, що Європейська валюта ослабла проти американського долара, оновивши мінімум, який останній раз фіксувався 20 років тому, за даними «Bloomberg».

Зокрема, курс євро впав на 0,9 % до позначки в $0,9951, що нижче попереднього мінімуму 2022 року в $0,9952. Після падіння він знову торгується на рівнях, які останній раз спостерігалися у 2002 році, всього через кілька років після появи валюти.

Як зазначає видання, на вартість європейської валюти безпосередньо впливають ряд факторів, серед яких — війна в Україні, економічні санкції проти РФ і сильна посуха.

Нагадаємо, в обмінниках відмовляються приймати деякі банкноти валюти.

фінансиновини економікикурс валюти