Львів'ян закликають профілактично обстежити легені
На початку весни у Львові проводять акцію «Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання у населення», повідомляють у прес-службі міської ради.
Львів'ян закликають не нехтувати своїм здоров'ям, адже вилікувати на ранніх стадіях захворювання легше. Медики закликають львів’ян перевірити органи дихання: пройти профілактичне флюорографічне обстеження, дослідити мокротиння на наявність мікобактерії в поліклініках міста.
Обстежити легені можна у будь-якій поліклініці міста впродовж трьох тижнів – цього року акція триває з 26 березня до 13 квітня.
Проте кожен охочий може перевіритись у будь-який зручний для себе день. Бо туберкульоз і ХОЗЛ виліковні, якщо їх виявити вчасно. Це вже одинадцята щорічна акція профілактики легеневих захворювань, яка проводиться у Львові до Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз.
Нагадаємо, що туберкульоз передається аерогенно, тобто через повітря, і зараження відбувається при вдиханні повітря у закритих приміщеннях, які погано провітрюються, і де перебуває або перебувала хвора на відкриту форму туберкульозу людина. Збудник легко потрапляє в організм, проте частіше не спричиняє захворювання. Лише у 10% осіб, які інфікувалися туберкульозною паличкою, розвивається туберкульоз – це люди зі слабкою імунною системою, хворі на цукровий діабет, діти до 5 років, підлітки, особи похилого віку, хворі на злоякісні новоутворення, ВІЛ-позитивні.
Захворювання розвивається дуже непомітно. Симптомами туберкульозу є незначний кашель, що триває понад два тижні, незначне підвищення температури тіла, втрата ваги, пітливість, загальна слабкість і втома. Тому при наявності хоча б одного із цих симптомів, слід обов’язково звернутися до лікаря!
Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) спричиняє задишку і постійний кашель, проте ще до появи задишки, воно призводить до незворотних змін у бронхолегеневій тканині. Тому важливо на ранніх етапах його виявити. В задавнених стадіях воно призводить до дихальної недостатності – людині не вистачає повітря для забезпечення діяльності організму.
До груп ризику відносяться особи, які працюють на підприємствах зі шкідливими умовами праці, курці, люди, які перенесли гострі захворювання дихальних шляхів, пневмонію, а також ті, яким вже діагностовано хронічний бронхіт чи бронхіальну астму.