Сумна статистика: з початку року поліцейські притягнули до відповідальності 34 тис осіб за домашнє насильство

З початку 2020 року правоохоронці притягнули до адміністративної відповідальності 34 тисячі осіб за вчинення домашнього насильства.

Про це повідомляє відділ комунікації Національної поліції України.

Зазначається, що слідчі направили до суду понад 470 кримінальних проваджень щодо вчинення домашнього насильства та винесли понад 11 000 термінових заборонних приписів.

До введення карантинних заходів, з 1 по 11 березня, до Національної поліції на лінію «102» надійшло близько 18 тисяч звернень громадян, які попередньо кваліфіковано як домашнє насильство. У середньому за добу це становить 1600–1650 повідомлень.

У період запровадження карантинних обмежень, з 12 березня по 7 квітня, до Нацполіції на телефонну лінію «102» надійшло близько 42 тисяч таких викликів, зокрема в середньому за добу — це 1,5 тисячі звернень.

«Слід зазначити, що введення карантинних заходів не впливає на ефективність роботи органів поліції, зокрема на реагування на факти вчинення домашнього насильства. Крім того, збільшення фактів вчинення домашнього насильства у зв’язку з карантином не зафіксовано. Водночас ми готові оперативно реагувати у разі збільшення таких випадків», — зазначив начальник Управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Сергій Альошкін.

Додамо, що в ООН зауважили, що під час пандемії коронавірусу та введення вимушених карантинних обмежень, заручниками яких стали люди більшості країн світу, зросли випадки гендерно зумовленого насильства.

За останніми повідомленнями, ці показники зросли в середньому на 30 %; за даними організації, у Франції цей показник становить 30 відсотків, в Аргентині — 25, і 35 відсотків — у Сінгапурі. ООН очікує дій у відповідь.

Про реальну загрозу життю та здоров’ю жінок і дівчат зазначив у своєму відеозверненні до світової спільноти 5 квітня 2020 року Антоніу Гуттериш – Генеральний Секретар ООН. За словами Генсека, кількість звернень до соціальних служб за час карантину у світі подвоїлась, але поряд з цим захистити постраждалих належним чином уряди країн неспроможні. На заваді стають перезавантаженість та нестача персоналу у медичних закладах й органах поліції.

У промові політик закликав усі уряди обов’язково включити в загальнодержавні плани та програми протидії COVID-19 — запобігання насильству щодо жінок.

Нагадаємо, що Міністерство внутрішніх справ спільно з Харківським університетом внутрішніх справ і Національною поліцією України запустило в месенджері “Telegram” чат-бот #ДійПротиНасильства.

У разі, якщо ви стали жертвою домашнього насильства, негайно повідомляйте про це в поліцію на оперативну лінію 102 або в чат-боті месенджера Телеграм @police_helpbot.