У Кракові затримали українців, які намагалися пошкодити міську водоочисну станцію
Можливий акт саботажу міг призвести до отруєння питної води або серйозних перебоїв у водопостачанні
Чоловіки-українці несанкціоновано потрапили до водоочисної станції у Кракові. За даними влади, це могла бути спроба саботажу. Справу розслідує ABW, повідомляє Інформаційний портал Польщі.
Генерал Марцін Яніцький повідомив у вівторок про інцидент, який стався на водоочисній станції у Кракові. Наприкінці серпня чоловіки з українським громадянством незаконно проникнули на один з ключових об’єктів водної інфраструктури. Агентство внутрішньої безпеки вже зайнялося розслідуванням.
Нещодавно ми зіткнулися з перешкодами в роботі наших найважливіших водопровідних споруд, які щодня забезпечують водою мешканців Кракова. До нас завітали псевдотуристи зі сходу, яких затримали та передали правоохоронним органам, – розповів генерал Яніцький.
Метою вторгнення була водоочисна станція, де видаляються забруднюючі речовини. Можливий акт саботажу на цьому місці міг призвести до отруєння питної води або серйозних перебоїв у водопостачанні.
Як розповіли працівники станції, двоє чоловіків потрапили до приміщення, перестрибнувши через паркан. Їх помітила завдяки камерам відеоспостереження. На місце вислали патруль охоронної компанії. Чоловіки фотографували об’єкт. Прибуття охоронців налякало їх, і вони втекли з території станції, але невдовзі повернулися. Вдруге на місце події прибула поліція та затримала чоловіків. Під час втручання у них було виявлено українські паспорти. Подальше розслідування взяло на себе Агентство внутрішньої безпеки.
Читайте також: У Польщі з української церкви зрізали хрест
Як зазначається, це не єдиний випадок проникнення в критичну інфраструктуру в Кракові. Правоохоронці переконані, що це гібридні дії, спрямовані проти Польщі.