Українці розкупили всі тури за кордон на найближчі дати
Путівки доступні тільки після 16 лютого
Українці на вихідних розкупили всі тури за кордон. Путівки доступні тільки після 16 лютого. Через панічні настрої на вихідних туристи розібрали всі тури за кордон, які залишалися на найближчі дати в першій половині тижня. Про це експерти туристичного ринку розповіли «TRAVEL РБК-Україна».
Інша частина туристів взагалі відмовилися від планів на відпочинок і захотіли анулювати путівки.
Сплесків попиту немає, як і скасування турів через те, що туристи розділилися за реакцією на ситуацію, пояснює Олена Бойко, співзасновниця туроператора «TPG».
«Паніка розганялася два дні — у суботу-неділю. А до цього був «високий сезон» у зв’язку з днем святого Валентина, тому високий попит був на ці дати прогнозовано за тиждень-десять днів. Станом на понеділок у людей паніка, яка в одну сторону — «хочемо полетіти», так і в іншу — «ми не хочемо купувати, поверніть гроші»», — говорить вона.
«У агентів дзвінки не припиняються — клієнти намагаються дізнатися, що робити. Наприклад, поміняли квитки, щоб повернутися сьогодні, а не завтра, коли повинен був закінчитися тур», — описує Олена Бойко напругу серед туристів.
Вона додає: авіакомпанії пишуть, що не скорочуватимуть свої рейси в Україну. Компанія «TPG» не скасовувала свої рейси — не може цього зробити навіть через штрафи, прописані в контрактах.
«Крім нагнітання ситуації, форс-мажору немає. Чартерні рейси до Єгипту, Туреччини, Кенії не можуть бути зняті просто так — вони продовжують літати. Ті, хто запланував навіть Домінікану — летять, підстав здавати квитки немає. Навіть якщо ви боїтеся, то будете робити це за загальним правилом тарифу», — попереджає фахівець.
«За вихідні закрили останні місця — відправляти нікуди»
Через панічні настрої попит на путівки зріс, але проблема в тому, що зараз туристів нікуди відправляти, говорить директор мережі туристичних агентств «Поїхали з нами» Олег Кулик.
«Найближчі дати з вильотом 14–15–16 лютого закриті. За суботу-неділю все, що залишалося, було продано. Турів і так було небагато, попит зріс за минулий тиждень на 20 %, хоча ніяких оголошень про наступ не було», — розповідає експерт.
При цьому туроператори, за словами фахівця, до цього скоротили кількість рейсів, особливо в Єгипет (майже удвічі).
«Тому що протягом січня і на початку лютого рейси дуже погано закривалися. Тобто, ще до всіх цих новин майже всі рейси були закриті на 95%, а протягом вихідних і цих місць не залишилося. «На завтра туристи собі виліт не знайдуть на найближчі два-три дні, якщо говорити про організований туризм. Хіба що хтось відмовиться», — каже Олег Кулик.
При цьому, за його словами, на другу половину тижня тури вже є. Така сама ситуація і в інших компаніях. Наприклад, стрибків попиту на путівки немає, тому що всі місця на найближчі дати вже розібрані, зазначає директор «IT-tour» Віталій Ходєєв.
«Ми не фіксуємо поки ніяких стрибків, всі місця на найближчі дати вже розібрані. Не було стільки вільних місць на ці дати, щоб зафіксувати істотні стрибки продажів», — пояснює експерт.
За його словами, вже на тури на дати після 16 лютого відзначається звичайний попит.
«Також було багато запитів на ануляцію турів у неділю, зараз затихли», — зазначає він готовність українців відмовитися від поїздок.
Паніка вляглася — туристи вичікують
Онлайн-системи бронювання турів і авіаквитків 13 лютого фіксували надзвичайний сплеск інтересу, повідомляє профільне видання «Turprofi.com». При цьому в понеділок, 14 лютого, ситуація змінилася і бронювань стало менше.
«Всі туристи хвилюються. Ті, хто знаходиться в Україні — призупиняють бронювання, просять взяти паузу хоча б на пару днів, поки ситуація не проясниться. А ті, хто вже за кордоном, переживають, чи зможуть повернутися додому. Багато хто просить продовжити їм відпочинок ще на тиждень», — розповідає директор «VictarTour» Вікторія Ноздрякова.
За прогнозом Олени Бойко, в найближчі кілька днів буде падіння продажів, тому що люди не розуміють, що робити, і намагаються 2–3 дні почекати.