Українці, які хочуть запустити свій бізнес, можуть отримати до 250 тисяч гривень

Уряд України надаватиме громадянам безповоротні гранти на розвиток власної справи задля розвитку економіки країни

Українці, які хочуть запустити свій бізнес, зможуть отримувати до 20 тисяч гривень грантів упродовж року в межах нової урядової програми «єРобота».

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 21 червня, гранти будуть безповоротними, пише «УНІАН».

За словами Шмигаля, на фінансову допомогу можуть розраховувати українці, котрі не працюють в інших компаніях і не мають іншого бізнесу. Для отримання гранту потрібно створити чіткий бізнес-план.

«Будь-який українець, що має бізнес-план, і тверді наміри розпочати власну справу, може розраховувати на підтримку держави. Ми плануємо видати 20 тисяч таких грантів за рік. Відповідно, бюджет програми на рік — 5 млрд грн», — відзначив він.

Обмежень щодо сфери роботи немає — це може бути будь-який вид послуг, від пошиття одягу чи взуття, до СТО чи монтажних робіт. Залежно від потреб мікропідприємців, надаватимуть суму до 250 тис грн.

Прем’єр пояснив, якщо бізнес-план готовий, потрібно подати його разом із заявкою на участь в програмі. Зробити це можна онлайн через «Дію» або у відділенні «Ощадбанку».

Упродовж 10 днів експерти «Ощадбанку» й Державного центру зайнятості мають ознайомитися з проєктом. Якщо він відповідає критеріям програми, грантові кошти перерахують на банківський рахунок заявника.

Шмигаль підкреслив, що держава надаватиме грант не готівкою, а на окремий банківський рахунок. З цього рахунку, за його словами, можна буде купити обладнання, сировину, матеріали, закупити інструменти, частково оплатити оренду.

«Додатково нові підприємці зможуть отримати дешевий кредит за програмою «5–7–9» у розмірі до 2,5 млн грн. Це кошти на будівництво чи реконструкцію приміщень, на придбання додаткового обладнання, фінансування оборотного капіталу», — зауважив прем’єр-міністр

Крім того, учасники «єРобота» зможуть оформити й дешевший кредит для свого бізнесу за програмою «5–7–9» у розмірі до 2,5 млн грн. Гроші видають на будівництво або реконструкцію приміщень, додаткову закупівлю обладнання або фінансування обігового капіталу.

За словами Шмигаля, державна програма загалом передбачає три програми. Дві з них спрямовані на підтримку аграріїв. Якщо на мікропідприємців виділять 5 млрд грн упродовж року, то на фермерів — 11 млрд грн. Частина коштів надійде від іноземних партнерів.

У найближчому майбутньому уряд має також погодити аналогічні грантові програми для сфери переробки та ІТ.