Українка розповіла, як діяли медики при підозрі в неї COVID-19

У соціальній мережі «Facebook», Asja Chornogorska-Tymochko розповіла власну історію про підозру коронавірус.

«На 12–13 день після повернення з Риму у мене з’явилися перші симптоми. Але біль у м’язах та слабкість я списала на крепатуру та перевтому. На вихідних перепочила і у вівторок прийшла на роботу. На роботі мені погіршало, я поїхала до додому. Біль у м’язах посилився, озноб, трохи піднялася температура, з’явилося легке покашлювання. Відлежалася — стало краще. Але за два дні біль посилився аж до судом, посилився кашель, стало важко дихати, хоч високої температури і не було», — описує жінка.

У масці авторка пішла до сімейного лікаря. Лікар, почувши розповідь, одразу викликала спецбригаду швидкої — підозра на #covid19. Вийшла з кабінету, за кілька хвилин повернулася з захисними халатами, масками, окулярами і т. д. для себе і медсестри.

Дописувачка цей час сиділа у куточку на кушетці, не наближаючись ближче ніж на півтори метри. Огляд лікарка проводила вже в захисному одязі.

Згідно протоколу, людина в якої підозра на коронавірус і всі контактні особи мають сидіти в кабінеті, із зачиненими вікнами, чекати на приїзд спецбригади швидкої. Якщо коронавірус підтверджується, контактні особи — на карантин, кабінет — на обробку.

Швидка медична допомога приїхала майже за півтори години — спецбригад мало, викликів багато. Жінку госпітлізували до Олександрівської лікарні — саме там в інфекційному відділенні роблять тести.

«Там я переповіла все, що вже розказала лікарці, включно зі списком контактних осіб, повторно обстежили. Зробили експрес-тест: результат — НЕГАТИВНИЙ. Але, як мені підказують, експрес-тест дає інфо про наявність антитіл, який може спочатку не бути. Тому поки поставили діагноз »гострий бронхіт«, а кров також відправили на лабораторний аналіз (результату ще немає). Незалежно від результату — 2 тижні карантину (а машину швидкої, в якій мене везли, — на обробку до наступного виїзду). Запропонували шпиталізацю або самоізоляцію вдома, я обрала другий варіант. Лікування дистанційно розписала сімейна лікарка, її ж маю інформувати про свій стан», — йдеться у повідомленні.

Також, жінка надала поради людям: