З 1 червня військовозобов'язані зі статусом "обмежено придатний" повинні будуть пройти перекомісію
На переогляд їм дається час до 4 лютого 2025 року
В Україні скасовано статус «обмежено придатний до військової служби». Згідно із Законом про забезпечення прав військових на соціальний захист призовники з таким статусом повинні будуть пройти перекомісію, де їх визнають придатними або ж непридатними до служби.
УНІАН повідомляє, що зміниться для таких громадян і чи буде мобілізація обмежено придатних.
Призовники зі статусом «обмежено придатний до військової служби» мають пройти повторний медичний огляд, де отримають нову категорію. Таких громадян почали викликати на ВЛК з 18 травня, коли вступив в силу новий закон про мобілізацію. На переогляд їм дається час до 4 лютого 2025 року.
Також обмежено придатних стосується оновлення даних у ТЦК.
Згідно із Законом про військово-лікарську експертизу в ЗСУ, колишні обмежено придатні після ВЛК відповідно до встановленого діагнозу отримають один із таких статусів:
непридатні до військової служби - у такому разі їх виключать із військового обліку;
непридатні до військової служби з повторною перекомісією через 6 або 12 місяців;
тимчасово непридатні - таких призовників направлять на лікування, нададуть відпустку або на певний час звільнять від службових обов'язків;
придатні до служби лише за деякими напрямками: у ТЦК, частинах забезпечення військ, підрозділах зв'язку, логістики чи медицини, навчальних центрах та вищих військових навчальних закладах;
придатні до служби - таким громадянам можуть видати бойову повістку.
Міністерство оборони також визначає, з якими хворобами не беруть в армію. Якщо обмежено придатний до служби призовник мав такий діагноз, то після перекомісії його можуть визнати непридатним до служби.
Читайте також: у ВРУ реєструють законопроєкт про продовження терміну оновлення даних для військовозобовʼязаних до 150 днів.
До хвороб, з якими виключають із військового обліку, належать злоякісні пухлини, сліпота і глухота, відсутність кінцівки, тяжкі захворювання печінки, нирок, шлунка і дихальної системи з порушенням життєво важливих функцій, шизофренія, епілепсія, серцева недостатність, короткозорість або далекозорість понад 12,0 дптр, цукровий діабет усіх типів, хвороби щитоподібної залози.