Знижувати вік мобілізації доведеться, якщо весь чоловічий ресурс від 25 до 50 років уже буде в ЗСУ, - Тимочко
Залучення молодих на війну
Багато експертів заявляє, що в ЗСУ час призивати молодих чоловіків, необхідність у яких демонструє ситуація на полі бою. Чи справді це відповідає дійсності та, чи на часі зараз зниження віку для мобілізації в інтерв'ю УНІАН пояснив голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Іван Тимочко.
"В теорії, коли потенційно доведеться знижувати вік, якщо весь чоловічий ресурс віком від 25 до 50 років опиниться в армії. Зараз ми це не обговорюємо, у нас є можливість призивати вікову категорію 25-ти років і вище", - заявив Тимочко.
Якщо буде проведено перевірку щодо бронювання, то частина людей, які отримали бронь у незаконний спосіб, можуть вивільнитися для армії. Також потрібен перегляд системи освіти. Нещодавно затримали ректора Ужгородського університету, у якого раптом з'явилися 300 аспірантів від 25 років. Це університет приватний, але й у державних на конкретний факультет можуть мати по 5-10 аспірантів.
"Я більше схильний до того, щоб перерозподіляти ефективно ресурс та ті сили й засоби, що у нас є зараз. Наразі набагато важливіше робити саме це. Але це моя суб’єктивна думка. Реальну оцінку цим подіям може дати Генеральний штаб, Ставка головнокомандувача, оскільки у них є реальний аналіз вікових категорій, хто залишився в країні, хто виїхав, хто перебуває під якими бронями, статусами тощо. Після цього можна приймати якісь рішення", - повідомляє він.
Щодо зниження мобілізаційного віку заявляє, що краще робити ставку на технологічності війни, на навченості та потенціалі.
Читайте також: У Львівському районі від сказу провакцинували котів та собак
"Питання ще і в тому, як нам союзники будуть допомагати. Ми маємо півтора десятка бригад, які досі чекають озброєння від наших союзників. Вони були мобілізовані, відправлені в країни НАТО, навчені на їхньому озброєнні та технологіях, але вони не воюють не тому, що не хочуть чи не мотивовані, а тому, що союзники не виконали свої зобов'язання з надання зброї. В сучасних умовах війни кожен військовий, який призивається в армію, має зайняти певну ділянку оборони і отримати озброєння. Якщо ж зброї немає, то це просто маса людей. Тому, нам потрібно завжди виходити з двох аспектів: навченості та спроможності забезпечити озброєнням ту кількість людей, яку призивають. Це дійсно професійний підхід", - додає він.