Стан ув’язненого в Росії Павла Гриба лікарі оцінюють як критичний (ФОТО)

Стан ув’язненого в Росії Павла Гриба лікарі оцінюють як критичний (ФОТО)

Стан ув’язненого в Росії громадянина України Павла Гриба лікарі оцінюють як критичний. Про це повідомляють на сторінці правозахисного центру «ДІЯ»  у «Facebook».

Професор кафедри дитячої хірургії В’ячеслав Притула проаналізував результати аналізів і обстежень, отриманих із діагнозтичного Центру в Ростові-на-Дону щодо стану здоров’я Павла Гриба і його висновок невтішний — хвороба прогресує і стан Павла критичний. 

[gallery ids=«95693,95694»]

Нагадаємо, що 12 грудня Павлу стало зле у суді і викликали швидку. Лікар швидкої зазначив, що необхідне обстеження.

Це все стало підставою для подання клопотання адвоката Павла Гриба, Євгенії Закревської, про вжиття термінових заходів щодо забезпечення життя і здоров’я Павла Гриба до ЄСПЛ. І сьогодні Суд відреагував і зобов’язав Російську Федерацію надати інформацію щодо стану здоров’я Павла і отриманого в неволі лікування.

Нагадаємо, Павло Гриб зник 24 серпня 2017 року в Білорусі, куди поїхав на зустріч з дівчиною, з якою спілкувався у соціальних мережах.

У вересні стало відомо, що він знаходиться у слідчому ізоляторі міста Краснодар (РФ), йому пред’явлено обвинувачення у тероризмі. Тоді ж його адвокат заявила, що Павла викрали працівники ФСБ.

23 липня суд призупинив розгляд справи Гриба після того, як з’ясувалося, що обвинувачення ґрунтувалися на статті Кримінального кодексу, якої не існувало під час інкримінованого злочину. Прокуратура повернула справу до суду в жовтні після виправлення того, що російські ЗМІ назвали «процесуальною помилкою».

7 листопада Північно-Кавказький окружний військовий суд продовжив ще на 6 місяців тримання під вартою для Павла Гриба.

Під час останнього засідання суду 12 грудня Грибу стало погано, йому викликали «швидку допомогу». Засідання перенесли на 21 грудня.

За словами родичів хлопця, у Павла Гриба портальна гіпертензія — синдром підвищеного тиску в системі ворітної вени, який супроводжується збільшенням селезінки, варикозним розширенням вен стравоходу і шлунка, асцитом, печінковою недостатністю, і він має постійно приймати підтримуючі препарати.