Україна переходить на металеві одно- та двогривневі монети. Як створюють нові гроші (ФОТО/ВІДЕО)

Україна переходить на металеві одно- та двогривневі монети. Як створюють нові гроші (ФОТО/ВІДЕО)

Одна гривня тепер схожа на одну копійку. Копійка була 16 міліметрів, гривня - 18.



Через два тижні, 27 квітня, в Україні в обігу з'являться нові монети - одна гривня, яка буде істотно відрізнятися від тієї, що зараз, і дві гривні, яких ще досі не було. Через рік-два в обіг пустять п'ять та десять гривень монетами.



Паперові купюри номіналами один, два, п'ять і десять гривень взагалі перестануть друкувати, щоб згодом їх замінили металеві гроші. За підрахунками Нацбанку, держава заощадить мільярд гривень.


Про це йдеться в сюжеті ТСН.Ранок, передає УНІАН.


«Сплав дуже дорогий і тому було вирішено замінити алюміній і бронзу на сталь. Якщо б ми сьогодні карбували одну гривню, вона б коштувала набагато дорожче, ніж номінал однієї гривні», - говорить директор Монетного двору НБУ Володимир Решинський.


Час служби паперових грошей - рік. Металевих - 20. Одна гривня тепер схожа на одну копійку. Копійка була 16 міліметрів, гривня - 18. На монеті зображений Володимир Великий. Дві гривні трохи більші - 20 міліметрів. Такого ж сріблястого кольору. Замість герба - Ярослав Мудрий. Зображення, які були на паперових грошах, частково зберегли на металевих.


Як йдеться в сюжеті, сховища в Монетному дворі, в яке скидають купу копійок, як у мультфільмах про скарби, немає. Всі відразу рахують і упаковують. Якщо не буде вистачати хоч однієї монети – будуть шукати, поки не знайдуть. Один брикет упакованих копійок важить чотири кілограми, у ньому упаковані 2 тис. грн.


Держава замовила 140 мільйонів одногривневих монет і 145 мільйонів - двогривневих. Через рік обіцяють розпочати заміну 5-гривневих і 10-гривневих купюр.