На Львівщині винесли перші в Україні вироки за підробку ковід-сертифікатів

Жовківський районний суд виніс перші в Україні вироки за підробку сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу. Так, мешканці Івано-Франківщини та мешканка Хмельницького отримали штрафи за те, що підробили ковід-сертифікати і використали їх під час спроби перетнути кордон з Польщею. Про це пише “Zaxid.net”.

Жовківський районний суд 28 вересня виніс одразу два вироки щодо підробок сертифікатів.

Перший випадок стосується Анатолія Іванцюка з села Бабче, Івано-Франківської області. Чоловік знайшов в інтернеті бланк про щеплення вакциною “Pfizer” з реквізитами Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, звантажив його на комп’ютер і за допомогою спеціальної програми вніс туди свої дані та дані свого сина. Він також підробив підпис лікаря на цих сертифікатах.

А 15 вересня Анатолій Іванцюк намагався перетнути кордон до Польщі у пункті пропуску «Рава-Руська–Гребенне» і показав прикордонникам підроблений ковід-сертифікат. Працівники прикордонслужби просканували документ і зрозуміли, що він фальшивий. Анатолію Іванцюку не вдалося перетнути кордон, натомість його затримали за підробку документів.

Суддя Руслан Зеліско 28 вересня визнав Анатолія Іванцюка винним у підробленні документів і призначив йому покарання у вигляді 850 грн штрафу.

Того ж дня, 28 вересня, інший суддя Жовківського райсуду Роман Ясиновський розглянув схожу справу про підробку ковід-сертифіката працівницею АЗС «БРСМ» у Хмельницькому. Альона Михалюк також завантажила з інтернету сертифікат про вакцинацію препаратом “Pfizer” з реквізитами медичного закладу «Мірамед» і нанесла туди свої дані та підробила підпис лікаря.

Її затримали під час перетину кордону з підробленим сертифікатом у ПП «Рава-Руська–Гребенне» 11 вересня. А 28 вересня Жовківський райсуд оштрафував жінку на 850 грн.

І Анатолій Іванцюк, і Альона Михалюк можуть оскаржити свої вироки в апеляції упродовж 30 днів.

Зазначимо, що згідно з статтею 358 ККУ мінімальний штраф за виготовлення підроблених документів складає 17 тис. грн, а за використання підробки — лише 850 грн. У випадку з Анатолієм Іванцюком та Альоною Михалюк суд вирішив обмежитись лише штрафом у 850 грн, хоча обидва порушники самостійно виготовили підробки.

Вироки Жовківського суду стали першими в Україні, які стосуються покарання саме за виготовлення фальшивих ковід-сертифікати.

Додамо, що впродовж останнього місяця українські прикордонники виявили більше 500 таких фальшивок. Переважно такі сертифікати замовляють в інтернеті або безпосередньо в черзі на кордоні, рідше люди виготовляють їх собі самі. Загалом з початку року поліція відкрила 357 кримінальних проваджень з цього приводу. Судячи з даних держреєстру судових справ, люди, які купують підроблені сертифікати, також отримують штрафи по 850 грн.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!