Про нас

Видання засноване на тлі громадської організації «Варта-1», яка утворилася під час Революції Гідності у 2014 році.

Основна діяльність організації полягала у запобіганні мародерству у місті Львові у той час, коли було паралізовано роботу міліції. До руху на добровольчих засадах долучилося чимало освітян, підприємців, водіїв, волонтерів (тощо), які займалися патрулюванням вулиць, реагували на будь-які провокації, а також активно брали участь у пошуку безвісти зниклих людей. Також активісти організували так звану «Гарячу лінію», на яку кожен житель міг повідомити про злочин чи правопорушення. 

Зокрема, видання та ГО «Варта-1» почала спеціалізуватися на оперативному інформуванні мешканців про ситуацію на дорогах та актуальними подіями у місті Львові: повідомлення про затори та їх причини на певній ділянці проїзної частини, ДТП, нещасні випадки, ремонт дорожнього покриття, перекриття руху, обʼїзд ділянки, пікети, надзвичайні випадки. Також для цього створено чат у соцмережі Telegram , де громадяни самі можуть повідомити про подію або ж навпаки - дізнатися. 

У «Варти-1» є ще один важливий ресурс - група у «Facebook», яка вважається однією із найбільших львівських пабліків. На ній розміщується статті з новинного сайту, поширюються публікації про загублені/знайдені речі та оприлюднюються від людей проблеми чи події, які варті гучного розголосу чи простого інформативного висвітлення.

Слід зазначити, що на порталі «Варта-1» часто оприлюднюється розшуки безвісти зниклих людей по території Львівської області і поширюється по всіх можливих «вартівських» ресурсах, що неодноразово допомагало давати хороший результат у пошуках.

Згодом, видання збільшило новинний «радіус», після чого портал інформував про події не тільки у Львові та області, але і заходу України, а ще пізніше - цілої України.