Через Печерський суд Дубневичі забирають у НАБУ справу про розкрадання газу

Провадження хочуть передати в Генпрокуратуру, хоча Бюро розслідує його з 2016 року. Про це з посиланням на пресслужбу НАБУ, інформує «Еспресо.Захід».


«Печерський районний суд Києва знову незаконно втрутився в розслідування НАБУ і САП. 10 лютого він ухвалив рішення, за яким Генеральний прокурор має забрати в НАБУ справу про розкрадання газу, що належав НАК »Нафтогаз України«, на 729,8 млн грн і передати її іншому органу досудового розслідування. Рішення необґрунтоване, ухвалене з порушенням підсудності. НАБУ і САП його оскаржили, подавши 18 лютого апеляційну скаргу до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, — як того вимагає закон», — йдеться в повідомленні НАБУ.


У НАБУ додають, розслідування, долею якого «раптово» перейнявся Печерський райсуд столиці, детективи завершили ще в жовтні 2020 року, нині ж уже декілька місяців підозрювані ознайомлюються з матеріалами справи.


Це вже другий епізод корупційної схеми з розкрадання газу на двох ТЕЦ — Новояворівській і Новороздольській. Перший — про розкрадання газу на 1,4 млрд грн — з грудня 2019 року слухається у суді. Загальна сума розкрадань за двома епізодами перевищує 2,1 млрд грн.


Нагадаємо, в січні 2018 року детективи НАБУ затримали та повідомили про підозру п’ятьом особам: чотирьом посадовцям компаній-власниці ТЕЦ — ТзоВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ «Енергія-Новояворівськ», та фізичній особі-«куратору» схеми, яка була наближеною до народних депутатів Ярослава й Богдана Дубневичів.


У межах розслідування за клопотанням детективів НАБУ Солом’янський районний суд м. Києва наклав арешт на цілісні майнові комплекси «Новороздольска ТЕЦ» і «Новояворівська ТЕЦ». Відповідно до рішення суду, ці два об’єкти передали в управління АРМА.


Розслідування наведених фактів детективи Бюро розпочали в грудні 2016 року за матеріалами НКРЕКП та ЗМІ.


Зазначимо, згідно з даними реєстрів, власниками ТОВ «Енергія — Новий Розділ» є ТОВ «АПП »Львівське« (90,05 %), Міське ДКП »Розділтеплокомуненерго" (9,95 %). Бенефіціарами виступають Богдан та Ярослав Дубневичі.


ТОВ НВП «Енергія — Новояворівськ» належить ТОВ «АПП »Львівське”« (92,36 %), МКП »Новояворівськтеплокомуненерго« (3,15 %), Новояворівське КП »Міські електричні мережі" (4,49 %). Бенефіціарними власниками є також Богдан та Ярослав Дубневичі.


У серпні 2020 року тим самим п’ятьом особам повідомили про підозру у другому епізоді цієї справи.


Окрім цієї справи, народного депутата Ярослава Дубневича підозрюють у зловживаннях на посаді голови транспортного комітету Верховної Ради через вплив на посадовців «Укрзалізниці», внаслідок чого держава зазнала збитків на суму близько 93 мільйонів гривень. 31 жовтня 2019 року Верховна Рада підтримала зняття з нього недоторканності. Крім того, його дозволили притягнути до кримінальної відповідальності. 7 листопада 2019 року суд заарештував Ярослава Дубневича, але він вийшов із СІЗО наступного дня, внісши заставу в розмірі 90 млн грн.


Цікавим епізодом у цій справі є те, що Ярослав Дубневич з допомогою судді Вовка намагається повернути собі кошти, вилучені під час обшуків. Йдеться про 119 тис. доларів і 102 тис євро.


Також він розпочав поділ майна зі своєю дружиною, імовірно, для того, щоб уникнути його конфіскації.


Щодо Богдана Дубневича НАБУ також відкрило справу, за поданням НАЗК, яке звинувачує його в недостовірному декларуванні. Богдан Дубневич повторно балотувався в народні депутати, але програв перегони Галині Васильченко.


Після конфіскації двох ТЕЦ і передачі їх в управління АРМА попередні власники постійно влаштовували провокації, диверсії та шкідництво на цих підприємствах. У наслідок цих дій упродовж попередніх років у двох містах області, а саме Новому Роздолі та Новояворівську, був під загрозою опалювальний сезон. У ситуацію навіть втручався уряд, а поліція відкривала кримінальні справи.



varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також