Ціни на пальне: чого очікувати водіям найближчим часом
Прогноз експертів ринку
Після ліквідації держрегулювання цін на пальне, черги на АЗС помітно скоротилися, а нафтопродукти почали дешевшати. Що буде далі з цінами, вирішили спрогнозувати експерти в коментарі для «Forbes».
Зараз ситуація залишається напруженою: мережі АЗС бояться накопичувати ресурс через ризики ракетних ударів, а вартість транспортування пального зросла в рази.
Оптові ціни в кінці червня впали до 50 грн/л дизеля та до 47–48 грн/л бензину, за даними Upeco. Для порівняння: 17 травня, коли уряд вирішив відмінити дерегулювання, оптові ціни дизеля були 62–65 грн/л, бензину — 55 грн/л.
Протягом червня середні роздрібні ціни на АЗС тримались на одному рівні — 57 грн/л дизелю і 52 грн/л бензину. Гуртові ціни вперше за майже три місяці впали нижче роздрібних.
Відповідно, продавати пальне у роздріб стало вигідно, тому пропозиція на заправках буде збільшуватись, а ціни — знижуватись, каже аналітик Upeco Олександр Сіренко.
За словами Олександра Сіренка, найближчими днями середні роздрібні ціни знизяться на 1–2 грн, до 50 грн грн/л бензину і 55–56 грн/л дизеля, якщо не відбудеться суттєвих змін.
Один із власників мережі Дмитро Льоушкін зазначив, що поточна динаміка наповнення ринку дозволяє знизити ціни протягом 2–3 тижнів до рівня 53–54 грн/л дизеля та 49 грн грн/л бензину.
Дмитро Льоушкін також наголосив на тому, що в Польщі, Болгарії, Словаччині, звідки Україна імпортує пальне, середня оптова ціна дизеля — 40 грн/л грн за літр.
«Вартість фрахту бензовоза, наприклад, з Дніпра в ЄС і назад коштує €7500, що в 4 рази дорожче, ніж минулого року, каже він. Така вартість перевезення збільшує кінцеву ціну літра пального на 10 грн плюс 3 грн націнки оператора АЗС», — зазначив Льоушкін.
Нагадаємо, 15 березня Верховна Рада України ухвалила за основу і в цілому законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану». Одним із тимчасових податкових послаблень є скасування акцизу на пальне і зниження ставки ПДВ з 20 % до 7 %. Це дало змогу зменшити ціни на пальне на 12–13 грн/л.
Додамо, що в Україні наприкінці квітня на АЗС виник дефіцит пального. Для врегулювання ситуації 29 квітня уряд підвищив граничні ціни на бензин та дизельне пальне на 40–43 %. 17 травня уряд призупинив цінове регулювання на паливному ринку.
varta1.com.ua: Новини
Кабмін спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців
Військові можуть реєструвати транспорт на своє ім’я
Деяким українцям МВС радить оновити водійські права
Ті, хто отримав права до 2013
Енергетик оцінила, чи вистачить Україні запасів газу для проходження зими
Запаси можуть бути на критичному рівні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі