Дефіцит в Україні: що може зникнути і чого бракуватиме споживачам

Окупанти пограбували людей, не давши можливості продати ці товари

Фото ілюстративне

Громадяни України під час війни ризикують залишитися без деяких овочів через окупацію ворожими російськими військами Херсонської області. Про це розповідає  «Сьогодні».

Російські війська не пропускають товари на підконтрольну Україні територію, та постійно вивозять урожай до анексованого Криму і буквально відбирають його у фермерів.

«Наша область — аграрний регіон, який постачав овочі всій країні. Спочатку окупанти відрізали тимчасово окуповану Херсонщину від України, а потім змусили продавати овочі за копійки, фактично пограбувавши. На чужих смертях і горі загарбники радіють дешевим і краденим овочам», — заявив депутат Херсонської облради Сергій Хлонь.

Як це вплине на вартість для споживачів

За інформацією місцевих видань, через неможливість продати овочі у Херсонській області, ціни на них впали до небувалих значень.

Розцінки за минулий тиждень:

  • молода капуста продавалася по 10 грн;
  • редис по 3 грн;
  • огірки по 10 грн за кілограм.

Це дешевше у 3–7 разів, ніж на підконтрольних Україні територіях.

Також влітку українці можуть залишитися без баштанних культур — кавунів та динь, які традиційно вирощуються та привозилися з Херсонської області.

Збільшити виробництво херсонських культур намагаються зараз фермери із західних областей, насамперед йдеться про томати, перець, баклажани та цибулю.

Найймовірніше, цього сезону доведеться закуповувати більше імпортної продукції, що відразу ж позначиться на цінах, такі овочі будуть щонайменше вдвічі дорожчі.

На даний момент люди стикнулися з дефіцитом кухонної солі.

Про те, чим можна замінити продукт у консервації — дав поради шефкухар Євген Клопотенко.