До уваги батьків: що може свідчити про онкозахворювання у дітей

Батькам слід бути уважними при виявленні схожих симптомів у своїх дітей

фото з мережі

Під час онлайн-брифінгу Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, які симптоми слід звертати увагу батькам, адже вони можуть свідчити про наявність онкозахворювання у дитини, передає «Уніан».

У боротьбі з цією підступною недугою, найбільш ефективним методом є рання діагностика.

«Симптоми таких захворювань можуть помітити не тільки лікарі, а й члени родини», — підкреслив Ляшко.

Серед перелічених симптомів — це тривала й безпричинна втрата ваги, часті головні болі, що супроводжуються ранковим блюванням, набряки та постійні болі в кістках, суглобах ніг чи спини, ущільнення у зоні живота, шиї, грудей, тазу чи пахв, збільшення лімфовузлів, поява синців або висипів на шкірі, часто повторювані інфекційні захворювання, біляста смужка за зіницею в оці дитини, постійна нудота чи блювання без нудоти, постійна втома та помітна блідість шкіри, періодичне чи постійне підвищення температури без причин.

«Один або кілька таких симптомів у дитини є приводом для батьків негайно звернутися до педіатра», — наголосив очільник МОЗ.

Як повідомлялося раніше, за даними національного канцер-реєстру, в Україні щороку діагностують близько 1000 нових випадків онкологічних хвороб у дітей.

Найбільш поширеними онконедугами в українських дітей є лейкемія (рак крові) та рак головного мозку.

Дітям з онкологічними захворюваннями в Україні здійснюють трансплантацію кісткового мозку, і це повністю безоплатно для родини хворої дитини.

За даними МОЗ, у 2021 році в Україні здійснили 77 трансплантацій кісткового мозку дітям, а з початку 2022 року — 8, хоча раніше для таких операцій дітей доводилося відправляти за кордон.

Читайте також