Доходи Росії від нафти за рік скоротилися майже на чверть, - FT

Західні санкції та рекордні знижки для покупців призвели до того, що частка енергоресурсів у російському бюджеті впала до історичного мінімуму

Доходи Росії від експорту нафти у 2025 році продемонстрували стрімке падіння, скоротившись приблизно на 20% порівняно з показниками попереднього року. Як повідомляє Financial Times, посилення санкційного тиску змусило Кремль суттєво знизити ціни, щоб утримати обсяги експорту.

Ситуація на ринку значно погіршилася в листопаді, коли різниця в ціні між еталонною нафтою Brent та російською маркою Urals подвоїлася. Якщо раніше знижка становила близько $15 за барель, то наразі вона перевищила $24. Для окремих поставок до Індії ціна бареля впала до рівня $22–25, що фактично є межею беззбитковості для російської видобувної галузі.

Через втрату європейського газового ринку у 2022 році залежність російської економіки від нафтових котирувань стала критичною. За оцінками аналітиків:

  • Частка доходів від енергетики в загальному бюджеті РФ скоротилася з 50% до 24%, що є найнижчим показником за останнє десятиліття.
  • Відхилення ціни Urals від прогнозів лише на $10 призводить до втрати 1,5–1,8 трлн рублів доходів.
  • За умови збереження низьких цін дефіцит бюджету до кінця року може сягнути 3 трлн рублів.

Щоб перекрити фінансовий розрив, Кремль змушений шукати альтернативні джерела наповнення скарбниці. Зокрема, влада вже вдалася до підвищення податку на додану вартість (ПДВ) та збільшення податкового навантаження на малий бізнес.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також
Росія втратила літаки Су-30 і Су-34

Росія втратила літаки Су-30 і Су-34

1

Обидва типи літаків є одними з ключових у тактичній авіації росії та регулярно залучаються до бойових операцій проти України