Двом львівським журналістам погрожують учасники скандальних громадських формувань

10489e28509965bdbb4234b23d3dbea4
10489e28509965bdbb4234b23d3dbea4

Двоє львівських журналістів з виданння «ZAXID.NET» отримали погрози стосовно своєї професійної діяльності. Андрій Дрозда та Марта Когут заявили про погрози та тиск.

Андрій Дрозда повідомив, що йому та його сім’ї погрожують, у зв’язку зі здійсненням професійної діяльності. Про погрози з боку членів львівських радикальних угруповань журналіст заявив у вівторок, 17 грудня, під час щотижневої апаратної наради в ЛОДА, з участю керівників правоохоронних відомств області.

«Мені стало відомо про загрозу моєму життю та моєї сім’ї. Погрози надходять з боку учасників організацій націоналістичного спрямування і пов’язані з роботою видання, де я працюю. Ці ж особи, 12 грудня, вривалися в адміністративне приміщення, де відбувалося засідання Львівської міської ради. Вони вимагали зняти з сайту «ZAXID.NET» публікації щодо учасників проплачених мітингів. Тепер вони заявляють, що відстежують моє місце проживання та місця навчання моїх дітей», — розповів Андрій Дрозда.

Журналіст закликав голову ЛОДА Маркіяна Мальського та керівників правоохоронних структур Львівської області відреагувати на факти погроз.

Андрій Дрозда та редакція «ZAXID.NET» звернулися з офіційними заявами в Національну поліцію України, СБУ та Генеральну прокуратуру щодо тиску та погроз у зв’язку із висвітленням діяльності членів організацій «Шквал», «Об’єднання добровольців», «Сокіл», «УСУ АТО», «Розвиток громади» у матеріалах, опублікованих на сайті видання.

Зокрема, йдеться про статті «Львівські «тітушки» — хто вони?», «Ідентифікація тітушок», «Повернення в Едем. Ігор Кривецький скупив у атовців 65 га землі біля свого курорту «Едем Резорт», «Група псевдоактивістів штурмом захопила Львівську міськраду», «Активісти «Розвитку громади» зірвали засідання містобудівної ради у Львові» та інших.

Такі ж погрози через свою професійну діяльність отримала ще одна журналістка однойменного видання, співавторка резонансних розслідувань про діяльність членів згаданих угрупувань — Марта Когут.

Зважаючи на загрозу життю і здоров’ю журналістів, головний редактор Олег Онисько раніше звернувся до голови Національної поліції України Ігоря Клименка, генпрокурора Руслана Рябошапки, голови СБУ Івана Баканова та начальника ГУ Національної поліції у Львівській області Василя Віконського із проханням ефективно розслідувати зазначені обставини та притягнути винуватих до відповідальності.

Нагадаємо, зранку, 12 грудня, представники вищезгаданих громадських організацій прийшли на засідання сесії міської ради і потрощили двері, вимагаючи депутатів змусити ЗМІ прибрати публікації з сайту «ZAXID.NET».