Фінансова компанія на Львівщині нелегально обмінювала криптовалюту: деталі (ФОТО)

Детективи БЕБ провели 11 обшуків, під час яких вилучили необліковану готівку в гривні та іноземній валюті в еквіваленті орієнтовно 13 млн грн

ФОТО: БЕБ

У Львівській області викрили фінкомпанію, через яку конвертували віртуальні активи у гривню, а також виводили кошти у готівку. Про це повідомляє пресслужба БЕБ.

Співробітники БЕБ спільно з кіберфахівцями Управління СБУ у Львівській області встановили групу осіб, які організували незаконну діяльність низки обмінних пунктів. Тіньові конвертаційні послуги здійснювалися під прикриттям ліцензії фінансової компанії. Встановлено, що заявки на обмін криптовалюти у готівку особи отримували у телеграм-боті. Надалі замовнику надходило смс повідомлення з адресою обмінника та паролем, який необхідно було повідомити при обміні.

Фото: БЕБ

Також за участі власників згаданих обмінних пунктів відбувався обмін грошових коштів на віртуальні активи за схемою “особа-особі”. Замовнику послуги надавалися реквізити української картки, а переказ віртуальних активів здійснювався з електронного гаманця обмінника на електронний гаманець замовника та у зворотному напрямку. Такі операції проводились без відповідних дозволів Національного банку України та без відображення в бухгалтерському й податковому обліках.

Фото: БЕБ

«Детективи Територіального управління провели 11 обшуків, під час яких вилучили необліковану готівку в гривні та іноземній валюті в еквіваленті орієнтовно 13 млн грн, а також п’ять холодних ключів до криптогаманців, мобільні телефони, ноутбуки та чорнову документацію, що підтверджує незаконну діяльність. Ухвалами суду накладено арешт на віртуальні активи в сумі майже 28,5 млн грн в еквіваленті, які зберігаються на одній із відомих криптобірж», - йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося: житель Львівщини незаконно виготовляв та продавав алкогольні напої по території (ФОТО)

Окрім того, причетні особи здійснювали вивід віртуальних активів через підсанкційну російську платформу. Наразі досудове розслідування за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 220-2, та ч. 2 ст. 212 Кримінального кодексу України триває. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Львівської обласної прокуратури.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також