Грошове забезпечення українських військовослужбовців, які потрапили у полон, можуть отримувати їх родичі — МО

Необхідно зафіксувати факт перебування у полоні

Фото: mil.gov.ua

Грошове забезпечення військовослужбовців, які опинилися у полоні, можуть виплачувати членам їхніх родин за їхнім зверненням, про це під час загальнонаціонального телемарафону повідомив міністр оборони Олексій Резніков, пише «Укрінформ».

«Особливо хочу звернути увагу на виплату нашим воїнам, які опинилися у полоні. Грошове забезпечення, яке вони повинні отримувати, виплачується членам родини за їхнім зверненням», — сказав Резніков.

Він звернув увагу, що початок виплат родинам може дещо затримуватися з об’єктивної причини. Адже для того, щоб розпочались ці виплати, має бути видано відповідний наказ про службове становище військовослужбовця.

«Необхідно не тільки переконатися, що наш воїн у полоні, скажімо, побачити його на відео, треба у визначеному порядку зафіксувати цей факт, щоб надалі усе працювало як годинник», — зазначив міністр.

За словами Резнікова, фінансисти Міноборони тримають на особливому контролі виплати родинам полонених. Він також закликав родичів звертатися до міністерства у разі потреби.

Резніков також пообіцяв незабаром надати роз’яснення щодо грошового забезпечення і виплат пораненим, а також щодо виплат родинам загиблих воїнів.

28 лютого Кабмін на виконання указів Президента ухвалив рішення про винагороду українським військовослужбовцям, які воюють на передовій. Так, в умовах воєнного стану військовослужбовцям ЗСУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки МОУ, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій та поліцейським виплачуватиметься додаткова винагорода в розмірі 30 тис грн у розрахунку на місяць.

Водночас, військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують проведення заходів з національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, розмір додаткової винагороди збільшується до 100 тис грн в розрахунку на місяць, пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

Сім’ям загиблих на війні військовослужбовців виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 млн грн, яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів.

Читайте також