Групове зґвалтування дівчини на Закарпатті: працює робоча група, що вивчає обставини справи

Вивчаються усі обставини, дії або можлива бездіяльність відповідальних посадових осіб

ФОТО: ілюстративне

На Закарпатті з п’ятниці працює робоча група, що вивчає обставини справи про «воловецьке зґвалтування» - насилля над неповнолітньою дівчиною групою підлітків.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це голова Закарпатської ОВА Віктор Микита повідомив в Телеграмі.

«️Щодо ганебного злочину, пов’язаного із сексуальним насильством, вчиненим групою підлітків стосовно неповнолітньої дівчини у 2021 році на Воловеччині. За моїм дорученням з минулої п’ятниці у Нижньоворітській громаді працюють соцслужби, відповідні департаменти ОВА й Мукачівської РВА. Вивчаються усі обставини, дії або можлива бездіяльність відповідальних посадових осіб ТГ, навчального закладу та інших. Родині постраждалої та дитині буде надана вся необхідна підтримка й допомога», - йдеться в повідомленні.

Злочин стався 24 серпня 2021 року. Знайомі потерпілої покликали її до підвалу в одному з будинків, де скоїли злочин, знімаючи його на відео. До поліції звернулася бабуся дівчинки 14 вересня. На допиті дівчинка підтвердила факт зґвалтування, поліцейські розшукали причетних до злочину двох 15-річних і 14-річного підлітків.

Водночас зі свого боку, Микита зазначив, що не коментує рішення суду, який призначив підліткам, що вчинили сексуальне насилля над дівчиною, умовне покарання з компенсацією - це, за словами Микити, компетенція Вищої ради правосуддя.

Справу, яку розглядав Воловецький райсуд щодо сексуального насильства, вчиненого групою хлопців стосовно дівчини у смт Нижні Ворота у серпні 2021 року.

Нараз відомо, що справу розглядали за ст.152 Кримінального кодексу України (Зґвалтування).

16 березня 2023 року суд визнав підлітків винними за ч. 3 ст. 153 (Скоєння дій сексуального характеру, не пов'язаних із проникненням у тіло іншої особи, без добровільної згоди потерпілого (Сексуальне насильство), скоєне групою осіб стосовно неповнолітньої особи). 

Читайте також: нові подробиці резонансної справи - на Закарпатті троє підлітків відбулися умовним покаранням за тяжкий злочин.

У коментарі «Суспільному Ужгород» речниця Закарпатської обласної прокуратури Катерина Хижняк повідомила, що наразі у Закарпатській обласній прокуратурі розглядають можливість опротестування вироку. На це виділяють 30 днів з дати винесення вироку. Джерело: https://censor.net/ua/n3408210

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк