Хто зі студентів може виїхати за кордон і які умови: пояснення

Кабмін постановою від 2 квітня №366 вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України

ФОТО: ілюстративне

На початку квітня Кабінет міністрів прийняв зміни про правила перетину кордону студентами-бакалаврами. Згідно з рішенням уряду, здобувачі ступеня вищої освіти віком від 18 до 22 років зможуть виїжджати за кордон на стажування. Йдеться про магістрів медичного, фармацевтичного та ветеринарного напрямку. Про це юрист Михайло Лобунько пояснив у коментарі «РБК-Україна»

Кабмін постановою від 2 квітня №366 вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України. Так, було змінено та доповнено підстави для перетину кордону у воєнний час. Ці зміни дозволяють студентам-чоловікам віком від 18 до 22 років брати участь у програмах освітньої академічної мобільності не довше одного семестру.

«Важливо, що здобувачі ступеня вищої освіти бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) повинні навчатись на денній формі навчання та в рамках програм академічної мобільності можуть безперервно перебувати за кордоном не більше строку навчального семестру», – пояснив Лобунько.

«Це можливість учасників освітнього процесу (студентів, викладачів та ін.) навчатися, викладати, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іншому закладі вищої освіти або науковій установі на території України чи поза її межами», – розповів юрист.

Відповідно до Закону «Про вищу освіту», студенти мають право на академічну мобільність, зокрема й міжнародну. Тих, хто користується цим правом, не відраховуються з університету, за ними зберігається місце навчання та стипендія.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк