Кіберполіція викрила учасників двох банд, які займалися фішингом (ФОТО/ВІДЕО)

Привласнили майже 2 млн грн за допомогою посилань

ФОТО: Кіберполіція Харківської області

Кіберполіція у Харківській області спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції та за сприяння співробітників служб безпеки двох банків викрили учасників двох угрупувань, які «заробляли» за допомогою фішингових посилань. Про це повідомляє пресслужба кіберполіції.

Обидві банди діяли за одинаковими схемами: отримували дані банківських карт громадян за допомогою фішингових посилань, які копіювали інтерфейс сторінок онлайн-банкінгів, сайтів платформ оголошень, інтернет-магазинів тощо. Від протиправних дій постраждали більше тисячі громадян. 

В одному угрупованні об’єдналися 13 осіб, які створили та адміністрували спільноту в «Телеграм», де розміщували інструкції та фішингові посилання для інших членів шахрайської групи. Далі зловмисники в месенджерах розсилали ці посилання під виглядом пропозицій оформлення фінансових виплат, отримання коштів за проданий товар. Дані, введені користувачами на фішингових сайтах, автоматично ставали відомі фігурантам. 

Фото: Кіберполіція у Харківській області

ФОТО: Кіберполіція Харківської області

Організатор схеми здійснював компрометацію платіжних карток клієнтів банку та за допомогою платіжних систем «виводив» гроші потерпілих на підконтрольні рахунки.

Аналогічну схему реалізували і троє жителів Дніпропетровщини. 

За оперативними даними, від протиправних дій обох злочинних угруповань постраждала щонайменше тисяча осіб. Загальна сума збитків, завданих потерпілим, становить майже два мільйони гривень.

Фото: Кіберполіція у Харківській області

В оселях фігурантів правоохоронці провели обшуки. Вилучено комп’ютерну техніку, телефони, банківські картки, гроші та SIM-карти.

Відкрито кримінальні провадження за ч. 1, 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Фігурантам може загрожувати до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Оголошено підозри п‘ятьом членам організованих груп, трьох з яких затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. 

Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Офісу Генерального прокурора. 

Читайте також: в Україні набирає обертів нова шахрайська схема.

Кіберполіція нагадує громадянам про небезпеку переходу за підозрілими гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс.
На фішинг можуть вказувати будь-які відмінності в URL-адресі. Рекомендуємо ніколи не вводити конфіденційні дані на підозрілих сайтах. 

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк