Кремль не випадково оголосив мобілізацію в день масштабного обміну полоненими: причина

ISW пояснив чому

Влада російської федерації, ймовірно, провели з Україною масштабний обмін полоненими в день оголошення мобілізації, щоб применшити значення цього обміну. Про це повідомляє американський Інститут дослідження війни (ISW).

Жорсткий підхід Кремля до мобілізації викликає суспільний гнів і недовіру по всій РФ.

«Кремль, ймовірно, спробував применшити значення обміну полоненими з Україною, який вкрай непопулярний серед російських націоналістів і мілблогерів, зробивши обмін у той же день, коли путін (російський президент володимир путін — ред.) оголосив про часткову мобілізацію», — зазначили аналітики.

Аналітики додали, що під час масштабного обміну полоненими в Україну були повернуті, зокрема, захисники маріупольського заводу «Азовсталь» — лідери батальйону «Азов», яких в Росії пропагандисти називали нацистами і широко розрекламували їх захоплення в полон.

«Крайні праві російські блогери розкритикували обмін і запитали, чи відмовився Кремль від «денацифікації» України, — однієї із заявлених цілей російського вторгнення», — наголошується в матеріалі.

Мобілізація в РФ і масштабний обмін полоненими

Додамо, 21 вересня володимир путін оголосив про те, що в росії починається часткова мобілізація. Влада РФ зазначала, що закликати будуть тільки військових, які знаходяться в запасі.

Глава російського Міноборони Сергій Шойгу говорив, що мобілізувати в РФ планують близько 300 тис. осіб. За даними ЗМІ, у російську армію хочуть призвати мільйон людей.

У ЗМІ вже з’явилася інформація, що повістки в Росії отримувала не тільки військові, які перебувають у запасі. У РФ пройшли акції протесту, було багато затриманих. За відомостями «Avtozak LIVE» в «Telegram», лише у 18-му відділі поліції Санкт-Петербурга знаходяться 27 заарештованих після участі в акціях проти мобілізації.

Також 21 вересня був масштабний обмін полоненими між Україною і РФ. В Україну повернулися 215 героїв, серед них є 124 офіцери.

На волі опинилися такі найвідоміші командири — Святослав Паламар («Азов»), Герой України Денис Прокопенко «Редис» з «Азова», Олег Хоменко («Азов»), Сергій Волинський «Волинь» з 36-ї бригади морської піхоти, Дениса Шлегу з Нацгвардії, а також Герой України Євген Бова.

Крім того, на Україну повернулася відома багатьом українцям «Пташка» — Катерина Поліщук та вагітні Чорненька Анастасія, Шумовецька Яна та Мамонова Мар’яна.

Нагадаємо, що 200 захисників України обміняли на проросійського політика, кума Володимира Путіна Віктора Медведчука, а 5 командирів — на 55 загарбників. Командири будуть перебувати в Туреччині до кінця війни.

З російського полону повернулися також 10 іноземців, які захищали Україну, — п’ятеро британців, двоє американців та по одному представнику Хорватії, Швеції та Марокко. 

Президент України Володимир Зеленський вважає, що полоненим офіцерам, командирам з «Азовсталі», а також іноземцям могла загрожувати друга Оленівка чи показове судилище.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)