Кремль не випадково оголосив мобілізацію в день масштабного обміну полоненими: причина

ISW пояснив чому

Фото ілюстративне

Влада російської федерації, ймовірно, провели з Україною масштабний обмін полоненими в день оголошення мобілізації, щоб применшити значення цього обміну. Про це повідомляє американський Інститут дослідження війни (ISW).

Жорсткий підхід Кремля до мобілізації викликає суспільний гнів і недовіру по всій РФ.

«Кремль, ймовірно, спробував применшити значення обміну полоненими з Україною, який вкрай непопулярний серед російських націоналістів і мілблогерів, зробивши обмін у той же день, коли путін (російський президент володимир путін — ред.) оголосив про часткову мобілізацію», — зазначили аналітики.

Аналітики додали, що під час масштабного обміну полоненими в Україну були повернуті, зокрема, захисники маріупольського заводу «Азовсталь» — лідери батальйону «Азов», яких в Росії пропагандисти називали нацистами і широко розрекламували їх захоплення в полон.

«Крайні праві російські блогери розкритикували обмін і запитали, чи відмовився Кремль від «денацифікації» України, — однієї із заявлених цілей російського вторгнення», — наголошується в матеріалі.

Мобілізація в РФ і масштабний обмін полоненими

Додамо, 21 вересня володимир путін оголосив про те, що в росії починається часткова мобілізація. Влада РФ зазначала, що закликати будуть тільки військових, які знаходяться в запасі.

Глава російського Міноборони Сергій Шойгу говорив, що мобілізувати в РФ планують близько 300 тис. осіб. За даними ЗМІ, у російську армію хочуть призвати мільйон людей.

У ЗМІ вже з’явилася інформація, що повістки в Росії отримувала не тільки військові, які перебувають у запасі. У РФ пройшли акції протесту, було багато затриманих. За відомостями «Avtozak LIVE» в «Telegram», лише у 18-му відділі поліції Санкт-Петербурга знаходяться 27 заарештованих після участі в акціях проти мобілізації.

Також 21 вересня був масштабний обмін полоненими між Україною і РФ. В Україну повернулися 215 героїв, серед них є 124 офіцери.

На волі опинилися такі найвідоміші командири — Святослав Паламар («Азов»), Герой України Денис Прокопенко «Редис» з «Азова», Олег Хоменко («Азов»), Сергій Волинський «Волинь» з 36-ї бригади морської піхоти, Дениса Шлегу з Нацгвардії, а також Герой України Євген Бова.

Крім того, на Україну повернулася відома багатьом українцям «Пташка» — Катерина Поліщук та вагітні Чорненька Анастасія, Шумовецька Яна та Мамонова Мар’яна.

Нагадаємо, що 200 захисників України обміняли на проросійського політика, кума Володимира Путіна Віктора Медведчука, а 5 командирів — на 55 загарбників. Командири будуть перебувати в Туреччині до кінця війни.

З російського полону повернулися також 10 іноземців, які захищали Україну, — п’ятеро британців, двоє американців та по одному представнику Хорватії, Швеції та Марокко. 

Президент України Володимир Зеленський вважає, що полоненим офіцерам, командирам з «Азовсталі», а також іноземцям могла загрожувати друга Оленівка чи показове судилище.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена