Копійки, ложка, шпильки: лікарі зібрали колекцію предметів, які витягли у дітей зі шлунків (відео, фото)

121610174_663304874328901_3358411864935359199_n
121610174_663304874328901_3358411864935359199_n

Вчора Львів сколихнула новина про те, як  3-річний хлопчик проковтнув магнітні кульки і з перитонітом потрапив на операційний стіл. Про те, як рятували маленького пацієнта повідомляла «Варта1».


Сьогодні хірурги Міської клінічної дитячої лікарні показали експонати лікарняного музею.


https://youtu.be/iYQnYDZhyfE


«Сторонні тіла у дітей» — у лікарні зберігається стенд з предметами, які доводилось діставати лікарям з черевної порожнини маленьких дослідників.


У лікарняному музеї можна побачити чайну ложку, шпильки, кульчики, деталі від іграшок, ковпачки від ручок, монети, батарейки, іграшкові персні.Лікар-ендоскопіст, Віктор Анатолійович Іванців розповів, яким чином рятують дітей, що проковтнули сторонні предмети.


«Відбувається це все під загальним наркозом. Діти повинні оперуватись з допомогою сучасного анестезіологічного супроводу, щоб якісно видалити стороннє тіло», — повідомив він.


На прикладі трисантиметрового магніту він продемонстрував, як лікарям доводиться видаляти такі предмети. Віктор Іванців показав, наскільки магніти ускладнюють роботу лікаря, так як намагнічуються ламелі приладу, яким дістається такий предмет зі шлунку.


Як з’ясувалося, магніт був не просто експонатом для демонстрації. Його так само діставали зі шлунку дитини.


«Як ви думаєте, як такий предмет потрапив у шлунок трирічної дитини? А виявилось, що батько взяв на руки хлопчика, підійшов до холодильника і дитина знімає рукою цей магніт та тягне до рота. Дитина в той момент їла крекер, тому батько не зреагував, побачивши, що дитина поклала щось і жує», — каже лікар.


На питання, що зі стенду музею було найнебезпечнішим для здоров’я дитини, лікар показав предмет декору, який витягли зі шлунку п’ятимісячної дитини.«Батьки часто чіпляють дітям всіляки прикраси, амулети, хрестики, вважаючи, що вони захищають від чогось злого. Один з таких амулетів призвів до того, що дитина ледь не втратила своє життя. Дитина зірвала ланцюжок і поклала хрестик до рота. Найнебезпечніше було те, що гострим кінцем воно вперлося в стінку шлунка», — розповів лікар.


З питань, що займає левову частку небезпечної колекції — це однозначно монети. Вони найбільш доступні для дитячих рук.


«Декори, якими прикрашають дітей — це речі, на які я б хотів звернути особливу увагу батьків. Кульчики, заколки, сережки, кліпси для волосся. Діти знімають ці всі предмети, і також кладуть до рота. Потім потрапляють до нас», — розповів він.


Пальму першості серед найбільш небезпечних предметів зайняли батарейки та неодимові магніти, які найбільш важче діставати.


Також лікар продемонстрував предмети, з допомогою яких доводиться рятувати пацієнтів.varta1.com.ua: Новини