Львів’ян атакують колектори, вимагаючи сплатити кредити чужих позичальників (ФОТО, ВІДЕО)

Поради, як діяти в даній ситуації і куди звертатися

У Львові городян атакують представники банківських установ, які вимагають сплатити кошти за неіснучі кредити або внести гроші як поручителів, бо так їх вказали об’єкту колекторів, невідомі позичальники.

Одним з об’єктів «уваги» колекторів став голова ГО «Варта1» Ігор Зінкевич, якому з вимогами погашення кредиту телефонують представники банку. Щоправда, назву банку, в якому ніби-то брали кредит, а також свої особисті дані колектори… не називають. Про це сам Ігор Зінкевич повідомив у «Facebook». 

«Кредит не брав, а колектори турбують з посиланням на невідомих людей і їх кредит. Отже, сьогодні мені кожні 10 хвилин дзвонять з прихованого номера та вимагають допомогти з погашенням кредиту людей, які мені не відомі», — повідомляє Ігор Зінкевич.

Він наголошує, що такі дії з прихованих номерів заборонено.

«Викликають підозру й голос робота, який записаний і не змінює текст, а також не вказано ні боржників, ні установи, де нібито взято кредит.

І тут в мене виникає питання, що можна зробити з таким колекторами, коли невідомо хто дзвонить і не представляється з якої установи, а ще й прихований номер, прошу поради хто з таким зустрічався, як діяти далі?

Якщо це повідомлення читає той, хто вказаний у повідомлені від колектора — дуже прошу сповістити установу, де брали кредит, щоб якось законно повпливати на такі дії банку!», — зазначає Зінкевич.

Що робити та як діяти в цій ситуації, коли відомо про банк і відомо номер з якого телефонують

Коли фінансова установа порушила ваші права, ви можете написати заяву на ім’я керівника фінансової установи з вимогою припинити такі незаконні дії.

Якщо це ніяк не вплине на ситуацію — зверніться до Національного банку України зі скаргою, або зателефонувавши 0 800 505 240, також можна скористатися додатком «Telegram»/«Viber» — @NBU_contact_bot.

Якщо колектори вдаються до погроз і цілодобових дзвінків — звертайтесь до правоохоронних органів.

Якщо вас вже визнано потерпілою у кримінальному провадженні і підпадаєте під категорію відповідно до статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» (якщо розмір доходів не перевищує 4962 грн, або маєте статус УБД, ВПО) — вам може бути надана безоплатна вторинна правова допомога.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)