Лисиничі та Підбірці бачать свій розвиток разом зі Львовом

Лисиничі та Підбірці бачать свій розвиток у Львівській ОТГ.

Про це розповів сільський голова Лисиничівської сільради, Пустомитівського району, Мирон Бедрій, передає пресслужба Львівської міської ради сьогодні, 5 лютого.

Сільський голова Лисиничівської сільради Пустомитівського району, до якого також входить громада Підбірців, Мирон Бедрій повідомив: «Попри деякі законодавчі колізії, які, сподіваюся, будуть врегульовані, можу впевнено заявити: Львів однозначно дасть поштовх для розвитку наших територій. Бо село у сьогоднішньому вигляді далі залишатися не може. Таке відчуття, ніби ми зупинилися. Село має розвиватися, а людський потенціал — успішно реалізовуватися».

У селі Підбірці, зокрема, за словами голови, приєднання до майбутньої Львівської ОТГ ініціює місцева молодь, бо вбачає у цьому перспективи на майбутнє.

«Сьогодні село вже не таке, як було ще 20 років тому. І на це треба зважати. Так, у Підбірцях є хороша школа і садочок. Але основна частина населення із Підбірців і Лисиничів щоденно їде працювати до Львова, останні ще й возять до львівських шкіл та садочків дітей. Побутові відходи вивозять львівські фірми. За основними медичними послугами наші люди також їдуть до Львова. Наші люди фактично вже є частиною Львова», — зазначає Мирон Бедрій.

Станом на сьогодні мешканці села Лисиничі користуються львівським комунальним маршрутом № 29, який курсує із Винників через Лисиничі і до Львівського залізничного вокзалу. Цей маршрут повністю забезпечує місто із рівноправними правами на пільги. Зовсім протилежна ситуація у Підбірцях, де маршрут № 217а забезпечує область. До сільської ради надходять постійні нарікання щодо його роботи. Великі сподівання місцеві покладали і покладають на експериментальний маршрут зі Львова до Малехова та Підбірців, однак ОДА з невідомих причин його заборонила.

«Більшість молодих освічених людей розуміють, що приєднуватися треба до спроможнішої громади, бо чим більша громада, тим більші можливості. Станом на сьогодні з упевненістю можна говорити, що переважна більшість мешканців Лисиничів виступає за приєднання до Львівської ОТГ», — наголосив Бедрій.

За словами очільника сільської громади, ОТГ — це насамперед більший бюджет.

«Не секрет, що Львів має профіцит бюджету і реверсну субвенцію. Тобто частину грошей віддає у держбюджет. Мова про 590 млн грн. Коли запрацює Львівська ОТГ, то більшість цих коштів піде на розвиток об’єднаної територіальної громади. А це економічне покращення, інвестиційна привабливість, капіталізація землі, яка зробить її дорожчою. Позитив від приєднання до Львівської ОТГ насправді є. Вся справа за законодавчою складовою, яка має внести остаточну ясність», — підсумував сільський голова.

А щодо питання, чому українцям так важко дається створення ОТГ, то, на думку Мирона Бедрія, відповідь очевидна і має давнє українське коріння: «Де двоє українців, там три гетьмана. Кожен бачить себе керівником. Кожен боїться втратити свої посади. Я цього не боюся. Буде добре громаді, і мені буде добре».

Наразі, позиція Лисиничівської громади є лише усним декларуванням згоди на ймовірне об’єднання з Львівською ОТГ. Далі це питання має погодити ЛОДА і затвердити Кабмін.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)