Меркель вважає, що, попри війну в Україні, її політика щодо росії була правильною
Меркель і зараз «дуже сильно переймається» через Україну
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що, попри війну на Україні, її політика щодо росії була правильною.
Про це політик розповіла в інтерв'ю німецькому виданню ZEIT.
Так, Меркель назвала правильними свої зусилля в рамках Мінського процесу з врегулювання конфлікту на Донбасі.
«Я схвалюю ті дипломатичні спроби. На мій превеликий жаль, було досить багато тих, хто не був так зацікавлений», – заявила вона.
Меркель запевняє, що зараз вона теж «дуже сильно переймається» через Україну.
«Я намагалася запобігти цій ситуації з тим, що було в моєму розпорядженні. Той факт, що це не спрацювало, не є доказом того, що ця спроба була неправильною», – заявила екс-канцлер.
Коментуючи реалії внутрішнього порядку денного в Німеччині, Меркель поскаржилася, що питання захисту клімату «йдуть на другий план» через війну в Україні.
Роль Меркель у врегулюванні на Донбасі
Німеччина була одним з основних учасників так званого Мінського процесу, в рамках якого передбачалося врегулювати російсько-український конфлікт дипломатичними методами. Також Меркель довго була членом «нормандського формату» - переговорної групи, що складалася з лідерів України, Росії, Німеччини та Франції, яка задавала напрямок «Мінського процесу».
Водночас Меркель була головним прихильником розширення економічного співробітництва з Росією після 2014 року, в тому числі будівництва «Північного потоку 2».
Пізніше німецька преса називала це рішення головною ганьбою Німеччини останніх років.
Також саме Меркель вважається основним противником надання Україні конкретного плану дій для вступу в НАТО на саміті 2008 року. Багато експертів і політики вважають, що саме через це Росія в результаті зважилася на агресію проти України.
Нарешті, відомо, що Меркель особисто блокувала будь-які поставки зброї Україні, навіть з третіх країн аж до останніх днів на посаді канцлера, коли Росія вже почала стягувати війська до українських кордонів.
varta1.com.ua: Новини
На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу
Рютте не проти відновити відносини з Москвою після війни
Після завершення війни із росією хочуть крок за кроком відновити нормальні відносини
Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- росія знищила великий завод з виробництва дронів в Україні
- Зеленський заявив, що волів би взагалі не укласти жодної угоди, ніж змусити свій народ прийняти погану, - The Atlantic
- МАГАТЕ заявляє, що усі АЕС в Україні зупинили виробництво електроенергії
- Пенсії в Україні зростуть з 1 березня
- Загинув командир відділення батальйону безпілотних систем Володимир Муж з Львівщини
Найчитаніше
- росія знищила великий завод з виробництва дронів в Україні
- У львівській лікарні чоловікові з третьою стадією раку рота видалили пухлину
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2024 року вважався безвісти зниклим
- У селі на Львівщині вилучили ракету Х-47М2 «Кинжал»
- На Львівщині затримали лікаря за вимагання 80 000 грн хабаря
Коментарі