Міністерка фінансів США підтримала передачу Україні доходів від заморожених активів росії

Джанет Єллен про передачу заморожених російських активів

Допомога Україні, як оборонна, так і фінансова, є абсолютними пріоритетами для адміністрації президента США Джо Байдена, запевнила міністерка фінансів США Дженет Єллен.

Щоб забезпечити підтримку Україні, Єллен зокрема висловилась за передачу Україні доходів від заморожених на Заході російських активів

Фінансування для України, як військова, так і пряма бюджетна підтримка разом з ресурсами для Ізраїлю - абсолютний найвищий пріоритет адміністрації Байдена.

Заяви прозвучали під час пресконференції Єллен на осінніх зборах МВФ та Світового банку, що відбуваються в Марракеші, Марокко.

«Фінансування для України, як військова, так і пряма бюджетна підтримка разом з ресурсами для Ізраїлю - абсолютний найвищий пріоритет адміністрації Байдена», - сказала Єллен, відповідаючи на питання ЗМІ стосовно того, чи розбіжності в Конгресі можуть зашкодити планам президента США Джо Байдена підтримати Україну та міжнародні організації.

«Ми це дуже чітко сказали Конгресу і переконані - там є потужна двопартійна підтримка», - каже Єллен. Конгрес США сам вирішить, яким чином найкраще рухатись в цьому напрямку, коли буде обрано спікера, додала вона.

У своєму вступному слові Єллен наголосила: «Наші союзники та народ України можуть бути впевнені - адміністрація Байдена з підтримкою двопартійної більшості в Конгресі та американського народу, працюватимуть для того, щоб народ України отримав необхідну допомогу, щоб перемогти у цій війні».

 

Дженет Єллен підтримала передачу Україні доходів, які накопичуються на заморожені російські активи. Обсяг заморожених на Заході російських активів оцінюється на рівні 300 мільярдів доларів США.

Читайте також: На Рівненщині судили агента росії за замовне вбивство колишнього військового ЗСУ

«Я також підтримую консолідацію надмірних доходів від російських заморожених активів у спеціальних клірингових центрах і використання цих коштів на підтримку України», - заявила Єллен журналістам в Марракеші.

 

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб

Читайте також