Митрополит Філарет заявив, що на Львівщині порушують права вірян і священників УПЦ Московського Патріархату

Козицький нагадав Філарету вимоги законодавства України

Львівська єпархія УПЦ МП /фото: Гал інфо

Учора Митрополит Львівський і Галицький Української Православної Церкви (Московського Патріархату) Митрополит Філарет звернувся до мене, керівництва Поліція Львівської області та Управління СБ України у Львівській області у соцмережі зі зверненням щодо того, що органи місцевого самоврядування порушують права вірян і священників Львівська Єпархія УПЦ, про це сьогодні, 27 травня, повідомив керівник Львівської ОВА Максим Козицький.

Як зазначає Козицький, «щодо його публічного звернення хочу зазначити наступне:

  • Будь-які насильницькі дії та порушення чинного законодавства справді не мали б мати місця. Тому закликаю правоохоронні органи здійснити перевірку наведених фактів для встановлення обставин і чи дійсно такі факти мали місце та чи порушували вони чинне законодавство.
  • Високопреосвященний Митрополит Філарет (Кучеров) має розуміти та враховувати суспільні настрої мешканців не лише Львівщини, але й всієї України. Українці мають повне право ставити питання щодо існування в Україні релігійних організацій, керівний центр яких є на території країни-агресора та в країні, що розв’язала проти нас війну і вбила десятки тисяч мирних мешканців.
  • Громади ж Львівської єпархії УПЦ (МП) якраз і є такими, керівний центр яких є на території країни-агресора. І це встановила спеціальна релігієзнавча експертиза, затверджена наказом Міністерство культури та інформаційної політики України від 25.01.2019 № 37.
  • Цілком щиро передбачаю, що якщо в найближчі дні не відбудеться жодного загальноцерковного рішення УПЦ (МП) щодо їхнього подальшого існування поза структурою РПЦ, то ситуація в суспільстві лишень загострюватиметься. Громадська думка перебуває на межі своєї терплячості через війну, численні жертви серед мирного населення України та беззаконня, які чинять московські війська в наших селах та містах.
  • Мені дуже приємно, що Митрополит Львівський і Галицький УПЦ (МП) Філарет так ревно переймається питаннями дотримання чинного законодавства. Тож користуючись нагодою хочу нагадати, що жодна громада Львівської єпархії УПЦ (МП) не виконала норм Закону України від 20.12.2018 № 2662-VIII щодо перейменування церков, центри яких є на території країни-агресора. Таким чином їхні статути наразі втратили чинність, що де-факто означає втрату правочинності цих юридичних осіб».