На місці «Кульбаби»: сухий фонтан і макет храму (фото)
Минулого місяця розпочалися ремонтні роботи з реконструкції фонтану на пл. Галицькій. На місці колишнього фонтану «Кульбаба» облаштують новий сухий фонтан, піднятий вгору, щоб можна було сидіти, а виявлені археологічні знахідки — мури давнього храму, ознакують в мощенні, та встановлять мініатюрний макет храму з інформацією про нього.
Вартість робіт 4,5 млн грн. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
«Впродовж останніх півтора року, велися проектні роботи щодо того, яким чином будуть проводитися роботи з облаштування площі і фонтану. Була проведена археологія і дослідження цієї території. Останні декілька тижнів тривають роботи.
Однак, у соцмережах шириться інформація, що місце, де свого часу була церква і цвинтар довкола, забетонують.
Скажу, що бетонних робіт на цьому місці не планували проводити ще з самого початку. Тому перед брифінгом ми провели тут робочу нараду і проговорили, як відбуватимуться роботи, і яким чином буде найкраще законсервувати останки церкви.
Також було домовлено, що чаша фонтану буде на 2 м зміщена в іншу сторону.
Відповідно це в несе незначні корективи до проекту, але збереження історичної спадщини для нас є важливим. Будемо проводити всі роботи під наглядом. Дякую усім колегам, які допомагають їх проводити правильно", — зауважив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.
За словами Лілії Онищенко, начальниці управління охорони історичного середовища ЛМР, 2 жовтня 2019 року відбулася розширена зустріч консультативної ради при управлінні охорони історичного середовища, щодо облаштування простору на пл. Галицька. На раді обговорювали, чи на площі має бути фонтан «Кульбаба», тобто мова про металеву конструкцію. Що має бути, якщо не «Кульбаба»? Який інший фонтан? І яким чином заекспонувати, що на цій території колись був храм?
Нагадаємо, що минулого року стару скульптуру спочатку обіцяли залишити на місці.
«По всіх питання ми дійшли згоди — «Кульбабу» не ставимо, фонтан повинен бути, фундаменти храму не експонуємо в такому вигляді як є, а консервуємо і трасуємо по поверхні.
Ще одне рішення, яке прийняли — обов’язково встановити маленький макет храму, щоб можна було побачити як він виглядав. А також встановити інформаційні таблички на трасуванні, щоб можна було зрозуміти, що там відтворено.
На основі протоколу, що був підготовлений за результатами засідання ради, Галицька РА, як замовник робіт, доручила проектанту Олі Криворучко зробити зміни до проекту. Натомість зараз ведуться дискусії щодо того, де має бути розміщений фонтан«, — повідомила Лілія Онищенко, начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР.
«Фонтан, ще до всіх обговорень, планувався пішохідний. Після обговорень, бо було багато критики, що у Львові вже забагато пішохідних фонтанів, ми вернулися до старої ідеї, коли на площі був ніби обвідок навколо фонтану, на якому можна було сидіти. Цей момент є у австрійському фонтані, і у фонтані, збудованому у 80-х роках. І таким ми його запроектували.
Натомість виявлені мури храму будуть законсервовані - засипані піском і щебенем і протрасовані в мощені. Бетоном ніщо не заливається. Ця частина площі, в якій вилито бетонну конструкцію, знаходиться в частині, де немає ані поховань, ані мурів храму. Ця частина була дослідження археологами, і ми маємо карту трасувань від них», — відзначила Оля Криворучко, архітектор-проектант.
Роботи з облаштування фонтану на пл. Галицькій виконує ПП «Патронат» на замовлення Галицької РА.
Фото: Олександр Мазуренко
[gallery link=«file» ids=«201724,201725,201726,201727,201728,201729»]
varta1.com.ua: Новини
3 листопада в Україні прийде різке та суттєве похолодання (КАРТА)
В деяких регіонах прогнозують заморозки
На Закарпатті в оздоровчому комплексі втопився 4-річний хлопчик
Нещасний випадок
Керівники обласних прокуратур масово звільняються з посад
6 обласних керівників
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі