Нардеп Княжицький ініціює законопроєкт про обмеження Telegram в Україні

Замість блокування регулювання соцмережі

"Це російська мережа, яка, тим не менш, активно просувається українською владою як основне джерело інформації для українців», – Княжицький

Народний депутат Микола Княжицький («Європейська солідарність») заявив, що ініціює законопроєкт про регулювання в Україні Telegram та подібних до нього платформ поширення ЗМІ.

«Проблема Telegram – це не зовсім проблема медіа. Проблема його в тому, що це російська мережа, яка, тим не менш, активно просувається українською владою як основне джерело інформації для українців. І виходить зовсім дивна ситуація: з одного боку Генштаб ЗСУ прямо каже що треба припинити використовувати російські мережі типу Telegram, а СБУ, МВС, РНБО та інші органи роблять спільну заяву про використання Telegram російськими спецслужбами. Але з іншого – ці самі органи використовують цей самий Telegram як офіційне джерело інформації для українців», – повідомляє у дописі.

Telegram став основною платформою у період повномасштабного вторгнення. Депутат додав, що соцмережа «має російське походження, співпрацює з кремлівською владою, і яку хвалить за конструктивну співпрацю особисто Путін».

«Ні, ми не пропонуємо заблокувати Telegram. Якщо влада захоче, вона може спробувати це зробити аналогічним чином, як було зроблено з іншими російськими мережами типу яндекса з однокласніками. По суті йдеться про те, щоб запровадити для сервісів, через які поширюється масова інформація (Telegram лише один з них) приблизно таке саме регулювання, яке встановлено законодавством для платформ типу YouTube», – написав нардеп.

Читайте також: У НАТО заявили про необхідність посилення мобілізації в Україні

Княжицький пропонує запровадити наступні зміни для Telegram та інших платформ:

  • вони повинні реагувати на поширення через них такого саме контенту, який вже зараз заборонено поширювати через інші медіа;
  • вони зобов’язані на запит Нацради з питань телерадіомовлення розкривати структуру власності, а також джерела фінансування;
  • якщо структура власності або джерела фінансування платформи будуть визнані непрозорими, платформа не може використовуватись держорганами та фінансовими структурами, які обробляють персональні дані українців. Такі платформи та пов’язані з ними сервіси не зможуть встановлюватись на будь-яких пристроях, які використовуються для службових цілей.

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб

Читайте також