Обережно, інтернет-шахраї: не оприлюднюйте особисті дані!
Сайт 911.lviv.ua — чому створений і навіщо?! А також, чому не варто у соцмережах розміщувати інформацію про втрачені речі разом з особистими контактами? Як показує діяльність ГО «Варта1», висвітлення приватного телефонного номеру (чи інших даних) у соціальних мережах дає змогу шахраям видурювати кошти та займатися різного роду аферами, пропонуючи повернути втрачені речі за винагороду, яку зазвичай просять скинути за допомогою електронних переказів.
З практики — 99 % таких пропозицій: «ви мені скиньте кошти, я вам скажу, де ваші речі» — це шахрайські дії. Тож варто хоча б при розмові з такою особою, витребувати конкретну інформацію — факти (номер свідоцтва чи паспорта людини або ж індивідуальні особливості загубленого предмету, які не були оприлюднені, чи надання фотографії знайденої речі). Це робиться з метою впевнитися в тому, що особа, яка вам дзвонить і пропонує таке, насправді має втрачені особисті речі.
На жаль, відслідкувати профілі в соціальних мережах, які пропонують сумнівні схеми, неможливо (мобільний номер таких осіб переважно куплений на один місяць, а оскільки в нашій крайні немає закону, який би вимагав прикріплення до конкретного номеру паспортних даних особи, яка ним користується — перевірити й довести, що злочинець причетний до махінацій не має можливості).
Шахрай, у свою чергу, бачачи в соцмережах контакти, які заявник сам публічно виставляє, спокійно телефонує та пропонує свої нечисті на руку послуги, таким чином виманюючи кошти у наївних мешканців.
Отже, сайт 911.lviv.ua створений для того, щоб контакти особи і всі її додаткові дані надавалися іншим учасникам лише після реєстрації (до речі, не варто вказувати особисті дані, як то контактні номери, й у повідомленні на сайті, оскільки ці дані лише для зареєстрованих осіб, будуть показані, бо ви їх заповнюєте в інших віконечках, а це важливо для вас). Адже, як свідчить наш досвід, реєстрація ускладнює роботу шахраям — для них це зайва робота і витрачання часу. А якщо і реєструються, то у нас вже є дані особи та її номер, який би дзвонив, щоб перевірити інформацію — хто ця особа? Тому що, окрім номеру, який треба вказати, є ще додаткові речі, які треба заповнити, що дає нам змогу зібрати більше інформації про особу.
Варто також ознайомитися на різних форумах з правилами публікацій в соцмережах та висвітлення власних даних, таким чином обізнаність зменшує шанси потрапити у неприємні ситуації із шахраями.
varta1.com.ua: Новини
Упродовж доби п’ятеро жителів Буковини втратили понад 400 тисяч гривень: подробиці
Проводяться досудові розслідування
Перед судом постане 19-річний львів’янин за шахрайство під приводом «інвестицій»
Йому загрожує до трьох років тюрми
У Кам’янці-Подільському чоловік з ножем напав на 16-річну дівчину: поліція затримала нападника
Потерпіла змогла вирватися від розбійника та втекла
Найкоментованіше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
- У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Найчитаніше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
- Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Коментарі