Окупанти намагаються прорвати оборону і зосереджуються на наступі, — Генштаб

Вороги зосередилися на підготовці наступальної операції.

Фото Генштабу

Сьогодні розпочалася 43 доба героїчної оборони України з моменту російського вторгнення. Про ситуацію на фронті в Україні, станом на 06:00 7 квітня 2022 року, щодо російського вторгнення розповів Генштаб ЗСУ.

Основні свої зусилля вороги зосереджують на підготовці до наступальної операції на сході України.

Її мета — встановити контроль над Донецькою та Луганською областях.

«Ворог продовжує активні дії на Слобожанському, Донецькому, Південнобузькому та Таврійському напрямках, надалі блокує місто Харків та здійснює артилерійські обстріли. На Донецькому і Таврійському напрямках ворог продовжує артилерійські обстріли Попасної, щоб видити сили ЗСУ та відновити наступ на Рубіжне, Нижнє і Новобахмутівку. Також окупанти безуспішно намагалися прорвати оборону підрозділів наших військ в районі населеного пункту Новотошківське», — повідомили в Генштабі.

На Південнобузькому напрямку ворог здійснює оборону раніше зайнятих рубежів і намагається відновити боєздатність своїх  підрозділів. Продовжує проводити жорсткі фільтраційні заходи на тимчасово зайнятих територіях Херсонської області.

Частина виведених військ окупантів розмістили на кордонах з Україною. Військові відмовляються брати участь у подальших бойових діях на території України. Морально-психологічний стан зазначеного особового складу низький та має тенденцію до погіршення.

У РФ шукають людські ресурси, тому комісаріати активізували роботу з військовозобов’язаними, які були звільнені з військової служби після 2012 року та мають військово-облікові спеціальності водія, механіка-водія, розвідника, а також молодших командирів.

«Офіційною причиною виклику до військкоматів є проведення зборів з підготовки за зазначеними військовими спеціальностями терміном на 3 місяці. Також, на території так званої придністровсько-молдавської республіки проводиться відповідна агітаційна робота з населенням, що має російське громадянство», — повідомляють у Генштабі.

Окупанти продовжують тероризувати місцеве населення та примусово вивозити мешканців Маріуполя на окуповані території Донецької області.

Додамо, що за добу ЗСУ знищили 1 крилату ракету окупанти, безпілотник та літак.

Читайте також