Організатор замаху на відомого львівського бізнесмена отримав вирок суду (ФОТО, ВІДЕО)

Резонансна справа 2016 року

Довічне позбавлення волі отримав організатор угруповання, члени якого скоїли замах на відомого львівського бізнесмена Богдана Копитко. Про це повідомили у прес-службі поліції Львівської області та прокуратури

Резонансний злочин стався 29 серпня 2016 року на автодорозі поблизу селища Старе Село. Тоді в результаті підриву та розстрілу авто загинуло троє охоронців бізнесмена, ще одному вдалося врятуватися. Сам бізнесмен не постраждав. Організатор та двоє його спільників отримали вирок суду.

Поліцейські встановили, що спланував вбивство львівського бізнесмена мешканець Львова зі зв’язками у кримінальних колах. Виконання цього злочину доручив двом чоловікам. За успішну «роботу» вони мали отримали більше ніж два мільйони гривень.

«Вбивство було сплановано до дрібниць. Засуджені мали підірвати авто, в якому рухався бізнесмен, а за необхідності застосувати вогнепальну зброю. Під час скоєння злочину, вранці 29 серпня 2016 році на автодорозі поблизу селища Старе Село, фігуранти прорахувались та передчасно підірвали вибухові пристрої, закладені під дорожнє полотно. У результаті було підірвано авто охоронців. Зрозумівши свою помилку спільники розстріляли авто та вбили трьох охоронців, а четвертому вдалось врятуватися. Бізнесмен, який був об’єктом кілерів, їхав позаду в іншій машині. Саме це і врятувало йому життя», - йдеться у дописі.

Вибухотехніки тоді знайшли гранатомет, саморобні вибухові пристрої, ще один - під асфальтом. Проведеними заходами оперативники та слідчі поліції встановили учасників цього злочину. У вересні 2016 року правоохоронці провели одночасні затримання в кількох регіонах країни. В них вилучили арсенал зброї: автомати, гранати, пістолети, вибухові пристрої тощо.

«Організатору призначено покарання у виді довічного позбавлення волі. Виконавцям – по 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Прокурори довели, що у 2016 році обвинувачений запланував вбивство львівського бізнесмена, доручивши його виконання двом чоловікам за грошову винагороду», - додали в пресслужбі прокуратури.

Колегією Шевченківського районного суду м. Львова (перша інстанція) винесено вирок по цій справі. Організатора та двох виконавців визнано винними у скоєні кримінальних правопорушень, передбачених:

  • ч. 3 ст. 27, п. п. 1, 5, 11, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 27 (умисне вбивство),
  • ч. 2 ст. 15, п. п. 1, 5, 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115 (замах на умисне вбивство),
  • ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 194 (умисне пошкодження майна),
  • ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

Організатора засуджено до довічного позбавлення волі, двох інших учасників угруповання – до 15 років ув’язнення. До набрання вироком законної сили вони перебуватимуть під вартою.

Додамо, що під час досудового розслідування правоохоронці провели майже 1000 процесуальних заходів та зібрали докази причетності осіб до замаху на вбивство львівського бізнесмена, повідомили їм про підозру. В 2017 році обвинувальні акти керували до суду.

Замах на бізнесмена Богдана Копитко: що відомо

Ще 29 серпня дорогою на Старе Село Пустомитівського району Львівської області (мала батьківщина бізнесмена Богдана Копитка) приблизно о 10.30 год. було підірвано автомобіль «Мерседес». Міну заклали під асфальт (найімовірніше, ще в червні 2016 року, під час планової заміни покриття одеською фірмою «Автомагістраль-Південь»).

Міна була не радіокерована (знайдено залишки дроту). Пояснення просте: вбивці завбачливо страхувались від глушилок радіохвиль.  На місці вибуху утворилась вирва циліндричної форми розмірами приблизно 3,5 на 1, 7 метра і завглибшки 1,5 метра, а сам «кубик» скинуло на узбіччя.

Після підриву «Мерседес-Бенц GL» обстріляли з двох чи трьох автоматів АК (два автоматні «ріжки» і купи гільз калібру 7,62 мм поліція згодом знайшла у кущах). Оперативники, які згодом почали працювати на місці нападу, біля «лежки», з якої велося спостереження, знайшли споряджений, але чомусь так і не використаний для остаточної крапки протитанковий ракетний гранатомет РПГ-26. 

На етапі досудового та судового слідства щонайменше двоє з обвинувачених - Цукерник і Монте, неодноразово змінювали свідчення, частково визнаючи свою провину. При цьому, після початку широкомасштабного військового вторгнення армії РФ на територію України, у травні 2022 року провадження у справі відносно того таки Цукерника та Антоненка було зупинено у зв'язку із їх мобілізацією.

Що ж стосується «центрової фігури вибухової історії», то Гаврилюк заявляв про фальшування справи з боку правоохоронців та «Копита», а також вказував на буцімто справжнього організатора замаху - Олександра Колесника на прізвисько «Космос».

Втім, подібні твердження, активні спроби «медійного захисту» та навіть ухвалення рішення на користь Гаврилюка в Європейському суді з прав людини зрештою не допомогли достойнику з оточення «Морди» ані довести свою невинуватість, ані опинитися на волі до набрання вироком законної сили.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі