Поблизу Одещини вранці стався землетрус

Одеська область є однією з регіонів України, де ймовірність відчуття поштовхів від землетрусів у Вранчі залишається високою

Вранці 24 листопада у сейсмічній зоні Вранча, поблизу Одеської області, зафіксували землетрус. Глибина епіцентру становила 128,1 км, інтенсивність поштовхів досягла II рівня. Про це повідомили у румунському Національному інституті досліджень та розробок у галузі фізики Землі.

Згідно з даними інституту, коливання землі відбулися на глибині 128,1 км. Найближчими до епіцентру землетрусу були такі міста:

  • 25 км від Бузеу,
  • 41 км від Фокшан,
  • 82 км від Браїли,
  • 86 км від Плоєшті,
  • 87 км від Галацу,
  • 94 км від Слобозії.

Попри середню силу поштовхів, землетрус залишився у зоні інтенсивності II, тому значних руйнувань чи жертв не зафіксовано.

Зона Вранча та її вплив на Україну

Зона Вранча — одна з найактивніших сейсмічних зон Європи, розташована в Румунії на стику Південних Карпат і Східних Карпат. Землетруси тут виникають через підземні тектонічні процеси, часто сягаючи значних магнітуд. Найсильніші поштовхи у цьому регіоні досягали магнітуди 7,6.

Одеська область і Кримський півострів знаходяться у зоні потенційного впливу землетрусів у разі їх виникнення у Вранчі. Завдяки великій глибині поштовхів руйнівний ефект у сусідніх країнах зазвичай мінімальний, але коливання землі іноді можуть відчуватися на великій відстані, зокрема на півдні України.

Сейсмічна зона Вранча є особливо важливою для моніторингу, адже сильні землетруси можуть створити загрозу для Румунії, України та сусідніх держав.

Читайте також: на Буковині 23 жовтня ввечері стався землетрус магнітудою 3,1 бала

Одеська область є однією з регіонів України, де ймовірність відчуття поштовхів від землетрусів у Вранчі залишається високою.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також