Подорожувати стане ще цікавіше: для туристів з’явиться застосунок з історичними пам’ятками Львівщини

Проєкт стане важливим кроком у цифровізації та збереженні пам'яток культурної спадщини Львівщини

У Львові відбулася презентація проєкту зі створення мобільного додатку «Львівщина. Унікальний спадок», який дозволить туристам з усього світу вивчати історичні та культурні пам’ятки регіону. 

Цілі та основні завдання

 Застосунок покликаний популяризувати історичні пам’ятки регіону та зберегти культурну спадщину в умовах російської агресії.

«Цей проєкт буде важливим кроком у збереженні та популяризації пам’яток у Львівській області та за її межами. Його мета – зробити наші пам’ятки доступними для кожної людини. Я вірю в те, що ми зі спільними зусиллями з нашими партнерами – Українським культурним фондом, експертами та робочою групою втілимо цей проєкт в життя. Крім того, за реалізацією можна слідкувати на Facebook-сторінці ГО «Успішна Львівщина». Також на кожному етапі ми даватимемо пресконференцію» – розповідає директор ГО «Успішна Львівщина», керівник проєкту Тарас Зозуля.

Голова комісії з питань культури Львівської обласної ради Святослав Шеремета наголосив, що проєкт є надзвичайно важливим, цікавим і унікальним.

«Він (проєкт – ред.) буде слугувати промоції Львівщини та її культурної спадщини. Особливо зараз, у час війни, цей проєкт є надзвичайно важливим. Хочу подякувати громадській організації «Успішна Львівщина» за те, що працює над тим, щоб популяризувати нашу культурну спадщину. Хочу подякувати Українському культурному фонду, який в такий важкий час знайшов можливість реалізувати даний проєкт і я переконаний, що результат буде вагомий. Хочу наголосити, що ми завжди працюємо над промоцією Львівщини, зокрема, на великих міжнародних форумах, на яких стараємося показати Львівщину, наші надбання, культурну спадщину та потенціал», – розповідає він.

Святослав Шеремета вважає, що мобільний застосунок слугуватиме не тільки для наших міжнародних партнерів, але й для нового виду туризму, який є дуже перспективний на Львівщині.

«…в час великої війни, на Львівщину приїхало дуже багато внутрішньо переміщених осіб, які зараз тут і проживають. Додаток допоможе їм у вихідні дні між роботою подорожувати і знайомитися з культурним надбанням Львівщини», – доповнив голова комісії з питань культури Львівської облради.

«Хотів би в першу чергу згадати про важливість історичного і культурного спадку Львівської області. Це надзвичайно багатий край, який має дуже різноманітну культурну історію. Варто розуміти значення національної свідомості. Власне, популяризація спадщини є дуже важливим моментом і кожен крок у цьому напрямку є вагомим. Такий інноваційний підхід із застосуванням новітніх технологій акцентуватиме людям, як важливо цінувати і розвивати нашу культуру», – запевнив провідний науковий співробітник Науково-дослідного відділу Історико-культурного  заповідника "Стільське городище” Руслан Коропецький.

Переваги та унікальність

Мобільний додаток працюватиме на всіх операційних системах, він буде офлайн та онлайн. Тобто, якщо програма завантажена, то застосунок працюватиме навіть тоді, коли немає інтернету. Також буде розроблений сайт, який можна переглятути і з інших гаджетів – планшетів, комп’ютерів, ноутбуків тощо.

«У Львівській області нараховується понад 8,5 тисяч пам'яток культури. Відповідно, через обмежений бюджет ми всі зараз не зможемо описати, але приблизно 500 унікальних пам’яток, які ми з експертами виберемо, будуть описані, представлені фотографіями і завантажені в додаток», - пояснює Тарас Зозуля.

Серед них – палаци, дерев’яні церкви, музеї, об’єкти спадщини та заповідники. 

За словами керівника проєкту, окрім ЗМІ та соцмереж, задля популяризації застосунку залучатимуть «Київстар». Компанія надлилатиме SMS людям, які перетинаючи кордон в’їжджають на Львівщину, чи відвідувачам з інших українських регіонів, які також в’їжджатимуть в область. У повідомленні буде вказана інформація про додаток і для чого він.

Застосунок поступово будуть доповнювати та оновлювати. Творці проєкту не виключають, що згодом залучатимуть інші області.

За планами творців, протестувати «Львівщину. Унікальний спадок» вдасться вже у жовтні, а завершити проєкт прогнозують в кінці 2024 року. 

Пошук туристичних об’єктів

Розробники проєкту розповідають, що додаток допоможе користувачам легко знайти розташовані поблизу історичні місця, отримувати детальну інформацію про кожен об’єкт, досліджувати історичний контекст та значення культурних надбань регіону. 

Крім того, у застосунку можна буде побудувати свій туристичний маршрут чи скористатися запропонованим – функція передбачатиме два десятки вже складених маршрутів. Також можна довідатися графік роботи певних об’єктів, контакти та вартість квитків, якщо вони потрібні. 

Застосунок розрахований не лише на українців, але й на відвідувачів з інших країн. Тому в ньому буде запрограмовано поки що дві мови: українська та англійська. Згодом ця цифра зросте.

Проєкт реалізовується за підтримки Українського культурного фонду, а бюджет його складає близько 2 мільйонів гривень.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також