Польські протестувальники повідомили про найбільшу диверсію з висипаним збіжжям: поліція розслідує обставини (ФОТО)

Наразі поліція не знає чи саме українське зерно перебувало у вагонах, ведеться розслідування.

У неділю, 25 лютого, польські фермери повідомили про ще один випадок висипання українського збіжжя із вагонів. Інформацію про це підтвердило місцеве радіо PiK, пише zaxid.net

Інцидент трапився на залізниці у селі Котомеж [Kotomierz] Бидґозького повіту Куявсько-Поморського воєводства, де із понад 10 вагонів уночі висипали на землю кукурудзу.

Першими про інцидент із кукурудзою о 10:47 повідомила група у Facebook Strajk Rolników Powiat Świecki [Страйк фермерів, Свецький повіт].

Потім в 11:08 про це повідомила Facebook-сторінка фермерського господарства Ojdana, що належить фермеру Губерту Ойдані [Hubert Ojdana]. Цей фермер балотувався на останніх парламентських виборах від проросійської партії «Конфедерація», відомій своїми українофобськими заявами.

Зауважимо, що на опублікованих відео можна побачити, що зерно висипане із щонайменше 10 вагонів. Скільки саме зерна зіпсовано наразі сказати важко, однак варто зауважити, що більша частина українського збіжжя через територію Польщі перевозиться вантажними вагонами серії Eaos, вантажопідйомністю до 62 тонн.

Після повідомлення пропагандистів із MIR, тему у соцмережах підхопили й самі фермери та ті, хто їм співчуває. Чимало пабліків глузливо написали, що у вагонах «поламався механізм закривання», інші не приховували радості і писали, що розсипана кукурудза має українське походження.

Показово, що у соціальних мережах проросійські активісти, які поширюють відео із розсипаними українським збіжжям, використовують теги, які активно використовуються учасниками блокади українського кордону.

У виданні звернулися за коментарем до поліції Бидґозького повіту Куявсько-Поморського воєводства з проханням прокоментувати інцидент і опублікує відповідь, як тільки її отримає. У коментарі Express Bydgoski речниця Бидгощського міського відділу поліції Лідія Ковальська повідомила, що поліція отримала інформацію про інцидент на колії о 9:00 ранку [8:00 за київським часом].

Наразі поліція не знає чи саме українське зерно перебувало у вагонах, ведеться розслідування.

Раніше польські фермери не вперше висипають українське зерно. Зокрема, 11 лютого у пункті пропуску «Дорогуськ – Ягодин» фермери зупинили три українські вантажівки та висипали з них зерно, яке везли на експорт транзитом через Польщу.

Читайте також: В Польщі знову розсипали українське зерно, проте поліція вважає, що це зробили не фермери

Ще один інцидент трапився 23 лютого, на залізничній станції Дорогуськ, де із двох вагонів висипали український ріпак. Третій інцидент також трапився у Дорогуську – 24 лютого фермери висипали з вагона 5 тонн української сої.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена